-15% na wszytkie wkłady kominkowe i pice wolnostojące przy zakupie z usługą montażową

Najczęściej kupowane

Promocje

 Linea H 1180 2.0 CI Zobacz większe

Linea H 1180 2.0 CI

Nowy produkt

Wkłady kominkowe KFDesign Linea H wyróżniają się szerokim formatem paleniska. Daje to niezwykły efekt panoramicznego widoku ognia. Takie rozwiązanie wymaga przestrzeni, bo ogień najlepiej prezentuje się z pewnej perspektywy.

Więcej szczegółów

10 939 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cechy ogólne

Typ urządzenia wkład kominkowy
Rodzaj montażu na prostej ścianie lub w narożniku

Konstrukcja urządzenia stalowy wkład kominkowy
System ogrzewania promieniowanie grzewcze przez szybę
ogrzewanie powietrzne
ogrzewanie powietrzne z systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza

Rodzaj systemu ogrzewania DGP konwekcja naturalna
konwekcja wymuszona z turbiną/wentylatorem (wyposażenie opcjonalne)Parametry techniczne (wg PN-EN)Minimalna moc grzewcza [kW] 12
Nominalna moc grzewcza [kW] 16
Maksymalna moc grzewcza [kW] 20
Sprawność [%] 63,4
Klasa emisji CO 1


Wymiary i ciężar

Wymiary fasady (widoczne po zabudowaniu):
Szerokość fasady [mm] 1070
Wysokość fasady [mm] 510
Przekątna fasady [mm] 1185
Całkowite wymiary urządzenia ::
Szerokość [cm] 115
Głębokość [cm] 50,5
Wysokość [cm] 137
Średnica króćca wylotu spalin [mm] 250
Średnica króćca doprowadzającego powietrze do spalania [mm] 125
Ciężar [kg] 230


Cechy użytkowe/funkcjonalne

Sposób otwierania drzwiczek do góry i odchylane do przodu
System utrzymania czystej szyby kurtyna powietrzna
piroliza

Szyba z wykończeniem rastra TAK (wyposażenie standardowe)
Rodzaj paliwa drewno
Załadunek opału z przodu
Maksymalna długość polan [cm] 90
Termostatyczna kontrola spalania TAK
System dopalania spalin TAK (wyposażenie standardowe)
Rodzaj spalania na popiele
Bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz TAK z przepustnicą (wyposażenie standardowe)
Średnica króćca doprowadzającego powietrze do spalania [mm] 125
Wyrzut spalin grawitacyjny
Szyber automatyczny szyber
Okres gwarancji 5 lat


Cechy estetyczne

Okładziny paleniska żeliwne
szamotowe
wernikulit

Kształt/rodzaj przeszklenia paleniska szyba prosta
Format przeszklenia "16:9"
Stylistyka urządzenia nowoczesna

 

 

TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Zewnętrzny płaszcz wykonany jest ze stali ST 37.2 o grubości 4 mm. Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury. Dół paleniska wykonany z materiału szamotowego, natomiast boki i tył z wermikulitu (w przypadku modeli H CI na tylnej ściance
są elementy z żeliwa). Części wnętrza paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Taka konstrukcja daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady kominkowe wyposażone są w kasetę zabezpieczajacą echanizm podnoszenia, która zapobiega równiez pzedostawaniu się dymu do okapu. Wkłady kominkowe KFDesign posiadajà deklarację zgodności z PN-EN 13229.

TERMOSTATYCZNA KONTROLA OGNIA
Wkłady kominkowe KFDesign Linea posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury paleniska. Dzięki temu automatycznie utrzymywana jest
stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, znacznie wydłuża czas palenia i pozwala oszczędnie gospodarować opałem.


AUTOMATYCZNY SZYBER
Szyber otwiera się w tym samym momencie, gdy drzwiczki unoszą się i dym bez dławienia swobodnie
przepływa do przewodu kominowego. W momencie zamknięcia drzwiczek szyber zamyka się automatycznie.

WIĘCEJ CIEPŁA
Konstrukcja deflektora spalin we wkładach kominkowych KFDesign została opracowana tak, by maksymalnie zwiększyć ich sprawność. Deflektor powoduje wytworzenie się zawirowań polepszających przemieszczanie się spalin z powietrzem, a tym samym osiągnięcie czystszego i wydajniejszego spalania. Dopaleniu ulegają cząstki, które uszłyby do komina. Efektem tego jest
uzyskanie większej ilości ciepła, które pozostaje w pomieszczeniu.

KOMFORTOWA OBSŁUGA
Precyzyjny mechanizm otwierania drzwiczek umożliwia łatwe i ciche podnoszenie i opuszczanie szyby jednym ruchem ręki. We wkładach kominkowych KFDesign można palić również przy otwartym palenisku i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą kominka tradycyjnego.

IDEALNY WIDOK OGNIA
Nowoczesne wzornictwo wkładów – drzwiczki „bez ramek”, które w przeciwieństwie do wkładów innych firm nie przesłaniają paleniska. Kominki z wkładami kominkowymi KFDesign Linea oferują doskonały widok ognia podczas palenia w kominku - jest to zapewnione także dzięki połączeniu efektu pirolizy oraz odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz paleniska. Dlatego ręczne czyszczenie szyby jest potrzebne jedynie sporadycznie.

WYGODNY MONTAŻ
W branży kominkowej ciężar urządzenia idzie w parze z jakością wkładu kominkowego. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo pracy naszych Autoryzowanych Instalatorów podczas budowy kominków, każdy wkład wyposażamy w komplet uchwytów ułatwiających przenoszenie.

REGULACJA WYSOKOŚCI NÓŻEK
Dzięki specjalnej konstrukcji wysokość podstawy wkładu kominkowego może być w prosty sposób regulowana od 130 do 430 mm. Dodatkowo każda z nóżek wkładu kominkowego KFDesign posiada system precyzyjnej regulacji, w celu zapewnienia stabilności.

BEZPOŚREDNIE DOPROWADZENIE POWIETRZA DO PALENISKA
Wkłady kominkowe KFDesign Linea 2.0 wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Wlot można dokładnie regulować lub całkowicie zamknąć. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie w przypadku nowoczesnego niskoenergetycznego budownictwa, w których budowane są kominki.

PRZYDATNE AKCESORIA
Komfort i bezpieczeństwo obsługi kominków z wkładami kominkowymi KFDesign to dla nas kwestia najwyższej rangi. Do każdego wkładu kominkowego dołączamy komplet rękawic oraz „zimną rączkę”.
Każdy wkład kominkowy jest również wyposażony w specjalną szufladę na popiół. W ten sposób korzysta się z najbardziej wydajnego systemu spalania drewna jakim jest spalanie na popiele. Jednocześnie możemy w wygodny sposób pozbyć się popiołu z kominka.

ŁATWE CZYSZCZENIE SZYBY
Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby kominka (ważne podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi, tak aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

 Linea H 1180 2.0 CI

Linea H 1180 2.0 CI

Wkłady kominkowe KFDesign Linea H wyróżniają się szerokim formatem paleniska. Daje to niezwykły efekt panoramicznego widoku ognia. Takie rozwiązanie wymaga przestrzeni, bo ogień najlepiej prezentuje się z pewnej perspektywy.