-15% na wszytkie wkłady kominkowe i piece wolnostojące przy zakupie z usługą montażową 
f28.jpg

Obudowa do kominka narożnego

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kominki narożne. Wyglądają szczególnie efektownie w nowoczesnych wnętrzach. Kominek narożny i obudowa mogą sprawić, że kominek będzie centralnym punktem dekoracyjnym pomieszczenia albo może się wtopić w resztę aranżacji. Wszystko zależy od preferencji właścicieli. Nie ulega jednak wątpliwości, że rozwiązanie to, nadaje szyku i elegancji. Jednocześnie trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że kominek narożny wymaga odpowiedniego wkładu i inaczej wygląda obudowa kominka narożnego.

Obudowa do kominka narożnego  W tej kategorii nie ma produktów.

Wybór surowców do obudowy kominka narożnego

W przypadku kominków narożnych stosuje się kominki zamknięte. Jeżeli kominek narożny jest budowany od podstaw, stosowane są wkłady. Natomiast w istniejących kominkach otwartych, wykorzystywane są kasety kominkowe. Obudowa kominka narożnego także powinna to uwzględniać. Najczęściej jest ona otynkowana i pomalowana. Popularna jest także cegła, która sama w sobie stanowi efektowny materiał. Obudowa kominka narożnego z użyciem cegieł jest zazwyczaj stosowana przy stylu rustykalnym. Jeżeli ma być zastosowana w nowoczesnej aranżacji, dobrze będzie prezentowała się z metalem.

Innym pomysłem jest obudowa kominka narożnego z zastosowaniem mozaiki ceramicznej albo mniejszych płytek ceramicznych. To rozwiązanie będzie dobrze prezentowało się w kuchni i salonie. Podobne właściwości ma zastosowanie kamienia. Inne popularne materiały, to drewno dębowe i egzotyczne, piaskowiec, wapień, marmur i trawertyn. Obudowa kominka narożnego z ich udziałem, pozwoli na uzyskanie kominka uniwersalnego i ponadczasowego.

f28a.jpg