-15% na wszytkie wkłady kominkowe i piece wolnostojące przy zakupie z usługą montażową 
f40.jpg

Piece na pellet

Piece na pelet są urządzeniami ekonomicznymi i praktycznymi. Charakteryzują się dużą sprawnością, a wizualnie są równie estetyczne, jak kominki opalane drewnem. Piec na pellet ma specjalną konstrukcję, jego stalowy korpus zazwyczaj jest wyłożony od środka wermikulitem i posiada stalowy palnik. Jeżeli natomiast chodzi o parametry techniczne, jak wymiary, czy moc albo stylistykę, wybór jest bardzo szeroki. Piec pellet oznacza wygodę, co pokazuje cena, która do najniższych nie należy. Pomieszczenie, w którym ma być postawiony piec na pellet, powinno mieć zagwarantowaną dobrą cyrkulacje powietrza. Przez to, że urządzenie będzie miało powietrze bezpośrednio doprowadzane do komory spalania, będzie spełniać założenia budownictwa energooszczędnego.

Piece na pellet  Jest 21 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 13 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 13 - 21 z 21 elementów

Automatyczny i prosty w montażu piecyk na pellet

Jedną z zalet, jakie posiada piecyk na pellet jest to, że działa całkowicie automatycznie. Rozpala się i wyłącza sam i wystarczy odpowiednio zaprogramować cykl pracy na kolejne dni. Ponadto może być wyposażony w termostat, który umożliwia kontrolę spalania. Piece na pelet można obsługiwać, siedząc w fotelu i przełączając opcje na pilocie. Ze względu na to, że ten rodzaj pieca nie potrzebuje podłączenia do przewodu kominowego o dużej wysokości i przekroju, łatwo go zamontować. Obudowa pieca jest wyposażona w mechaniczny wyciąg dymu regulujący i wymuszający ciąg, w zależności od ustawionego trybu pracy.

f41.jpg
f42.jpg

Cena pieca na pellet

cena pieca na pellet może być różna w zależności od jego parametrów technicznych, marki i designu. Nie mniej jednak trzeba liczyć się z tym, że urządzenie tego typu jest wygodne, dlatego piecyk na pellet to cena niejednokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych kominków. Kupując to urządzenie, nabywa się piec, który jest przede wszystkim komfortowy w użytkowaniu. Piec na pellet to cena, która zaczyna się na pułapie kilku tysięcy złotych, a kończy na kilkunastu.

Piece na pelet są urządzeniami prostymi w montażu, jednak trzeba uwzględnić ich podłączenie do sieci elektrycznej. Bez tego nie mogłyby działać automatycznie.