-15% na wszytkie wkłady kominkowe i pice wolnostojące przy zakupie z usługą montażową

Najczęściej kupowane

Promocje

Linea V 810 2.0 Zobacz większe

Linea V 810 2.0

Nowy produkt

Wkłady kominkowe KFDesign Linea V z wysokim paleniskiem dają szansę, byś przy kominku poczuł się jak przy prawdziwym ognisku. Wijące się w górę języki ognia tworzą fascynujący spektakl. To modne rozwiązanie, które doskonale pasuje także do mniejszych wnętrz.

Więcej szczegółów

8 973 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cechy ogólne

Typ urządzenia wkład kominkowy
Rodzaj montażu na prostej ścianie lub w narożniku

Konstrukcja urządzenia stalowy wkład kominkowy
System ogrzewania promieniowanie grzewcze przez szybę
ogrzewanie powietrzne
ogrzewanie powietrzne z systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza

Rodzaj systemu ogrzewania DGP konwekcja naturalna
konwekcja wymuszona z turbiną/wentylatorem (wyposażenie opcjonalne)Parametry techniczne (wg PN-EN)Minimalna moc grzewcza [kW] 8
Nominalna moc grzewcza [kW] 10
Maksymalna moc grzewcza [kW] 11
Sprawność [%] 62,5
Klasa emisji CO 1


Wymiary i ciężarWymiary fasady (widoczne po zabudowaniu):
Szerokość fasady [mm] 590
Wysokość fasady [mm] 620
Przekątna fasady [mm] 810
Całkowite wymiary urządzenia ::
Szerokość [cm] 66
Głębokość [cm] 50,5
Wysokość [cm] 131
Średnica króćca wylotu spalin [mm] 250
Średnica króćca doprowadzającego powietrze do spalania [mm] 100
Ciężar [kg] 145


Cechy użytkowe/funkcjonalne

Sposób otwierania drzwiczek do góry i odchylane do przodu
System utrzymania czystej szyby kurtyna powietrzna
piroliza

Szyba z wykończeniem rastra TAK (wyposażenie standardowe)
Rodzaj paliwa drewno
Załadunek opału z przodu
Maksymalna długość polan [cm] 45
Termostatyczna kontrola spalania TAK
System dopalania spalin TAK (wyposażenie standardowe)
Rodzaj spalania na popiele
Bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz TAK z przepustnicą (wyposażenie standardowe)
Średnica króćca doprowadzającego powietrze do spalania [mm] 100
Wyrzut spalin grawitacyjny
Szyber automatyczny szyber
Okres gwarancji 5 lat


Cechy estetyczne

Okładziny paleniska szamotowe
wermikulit

Kształt/rodzaj przeszklenia paleniska szyba prosta
Format przeszklenia standardowy
Stylistyka urządzenia nowoczesna

 

 

TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Zewnętrzny płaszcz wykonany jest ze stali ST 37.2 o grubości 4 mm . Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury. Dół paleniska wykonany z materiału szamotowego, natomiast boki i tył z wermikulitu (w przypadku modeli H CI na tylnej ściance są elementy z żeliwa). Części wnętrza paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Taka konstrukcja daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady wyposażone są w kasetę zabezpieczającą mechanizm podnoszenia, która zapobiega również przedostawaniu się dymu do okapu. Wkłady KFDesign posiadają deklarację zgodności z PN-EN 13229.

TERMOSTATYCZNA KONTROLA OGNIA
Wkłady posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury paleniska. Dzięki temu automatycznie utrzymywana jest stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, znacznie wydłuża czas palenia i pozwala oszczędnie gospodarować opałem.

AUTOMATYCZNY SZYBER *
Szyber otwiera się w tym samym momencie, gdy drzwiczki unoszą się i dym bez dławienia swobodnie przepływa do przewodu kominowego. W momencie zamknięcia drzwiczek szyber zamyka się automatycznie.
* Nie dotyczy wkładów w wersji dwustronnej

WIĘCEJ CIEPŁA
Konstrukcja deflektora spalin we wkładach KFDesign została opracowana tak, by maksymalnie zwiększyć ich sprawność. Deflektor powoduje wytworzenie się zawirowań polepszających przemieszczanie się spalin z powietrzem, a tym samym osiągnięcie czystszego i wydajniejszego spalania. Dopaleniu ulegają cząstki, które uszłyby do komina. Efektem tego jest uzyskanie większej ilości ciepła, które pozostaje w pomieszczeniu.

KOMFORTOWA OBSŁUGA
Precyzyjny mechanizm otwierania drzwiczek umożliwia łatwe i ciche podnoszenie i opuszczanie szyby jednym ruchem ręki. We wkładach kominkowych KFDesign można palić również przy otwartym palenisku i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą kominka tradycyjnego.

DEALNY WIDOK OGNIA
Nowoczesne wzornictwo wkładów – drzwiczki „bez ramek”, które w przeciwieństwie do wkładów innych firm nie przesłaniają paleniska. Doskonały widok ognia podczas palenia w kominku jest zapewniony także dzięki połączeniu efektu pirolizy oraz odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz paleniska. Dlatego ręczne czyszczenie szyby jest potrzebne jedynie sporadycznie.

WYGODNY MONTAŻ
W branży kominkowej ciężar urządzenia idzie w parze z jakością. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo pracy naszych Autoryzowanych Instalatorów, każdy wkład wyposażamy w komplet uchwytów ułatwiających przenoszenie.

REGULACJA WYSOKOŚCI NÓŻEK
Dzięki specjalnej konstrukcji wysokość podstawy wkładu może być w prosty sposób regulowana od 130 do 430 mm. Dodatkowo każda z nóżek wkładu KFDesign posiada system precyzyjnej regulacji, w celu zapewnienia stabilności.

BEZPOŚREDNIE DOPROWADZE-NIE POWIETRZA DO PALENISKA
Wkłady KFDesign Linea 2.0 wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Wlot można dokładnie regulować lub całkowicie zamknąć. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie w przypadku nowoczesnego niskoenergetycznego budownictwa.

ŁATWE CZYSZCZENIE SZYBY
Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby (ważne podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi tak, aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Linea V 810 2.0

Linea V 810 2.0

Wkłady kominkowe KFDesign Linea V z wysokim paleniskiem dają szansę, byś przy kominku poczuł się jak przy prawdziwym ognisku. Wijące się w górę języki ognia tworzą fascynujący spektakl. To modne rozwiązanie, które doskonale pasuje także do mniejszych wnętrz.