-15% na wszytkie wkłady kominkowe i pice wolnostojące przy zakupie z usługą montażową

Najczęściej kupowane

Promocje

Linea V 1070 2.0 Zobacz większe

Linea V 1070 2.0

Nowy produkt

Wkłady kominkowe KFDesign Linea V z wysokim paleniskiem dają szansę, byś przy kominku poczuł się jak przy prawdziwym ognisku. Wijące się w górę języki ognia tworzą fascynujący spektakl. To modne rozwiązanie, które doskonale pasuje także do mniejszych wnętrz.

Więcej szczegółów

10 335 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cechy ogólne

Typ urządzenia wkład kominkowy
Rodzaj montażu na prostej ścianie
w narożniku

Konstrukcja urządzenia stalowy wkład kominkowy
System ogrzewania promieniowanie grzewcze przez szybę
ogrzewanie powietrzne
ogrzewanie powietrzne z systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza

Rodzaj systemu ogrzewania DGP konwekcja naturalna
konwekcja wymuszona z turbiną/wentylatorem (wyposażenie opcjonalne)Parametry techniczne (wg PN-EN)Minimalna moc grzewcza [kW] 8
Nominalna moc grzewcza [kW] 9
Maksymalna moc grzewcza [kW] 10
Sprawność [%] 61,2
Klasa emisji CO 1


Wymiary i ciężarWymiary fasady (widoczne po zabudowaniu):
Szerokość fasady [mm] 470
Wysokość fasady [mm] 103
Przekątna fasady [mm] 1070
Całkowite wymiary urządzenia ::
Szerokość [cm] 55
Głębokość [cm] 50,5
Wysokość [cm] 173
Średnica króćca wylotu spalin [mm] 250
Średnica króćca doprowadzającego powietrze do spalania [mm] 100
Ciężar [kg] 220


Cechy użytkowe/funkcjonalneSposób otwierania drzwiczek do góry i odchylane do przodu
System utrzymania czystej szyby kurtyna powietrzna
piroliza

Szyba z wykończeniem rastra TAK (wyposażenie standardowe)
Rodzaj paliwa drewno
Załadunek opału z przodu
Maksymalna długość polan [cm] 60
Termostatyczna kontrola spalania TAK
System dopalania spalin TAK (wyposażenie standardowe)
Rodzaj spalania na popiele
Bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz TAK z przepustnicą (wyposażenie standardowe)
Średnica króćca doprowadzającego powietrze do spalania [mm] 100
Wyrzut spalin grawitacyjny
Szyber automatyczny szyber
Okres gwarancji 5 lat


Cechy estetyczne

Okładziny paleniska szamotowe
wermikulit

Kształt/rodzaj przeszklenia paleniska szyba prosta
Format przeszklenia standardowy
Stylistyka urządzenia nowoczesna

 

 

TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Zewnętrzny płaszcz wykonany jest ze stali ST 37.2 o grubości 4 mm . Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury. Dół paleniska wykonany z materiału szamotowego, natomiast boki i tył z wermikulitu (w przypadku modeli H CI na tylnej ściance są elementy z żeliwa). Części wnętrza paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Taka konstrukcja daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady wyposażone są w kasetę zabezpieczającą mechanizm podnoszenia, która zapobiega również przedostawaniu się dymu do okapu. Wkłady KFDesign posiadają deklarację zgodności z PN-EN 13229.

TERMOSTATYCZNA KONTROLA OGNIA
Wkłady posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury paleniska. Dzięki temu automatycznie utrzymywana jest stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, znacznie wydłuża czas palenia i pozwala oszczędnie gospodarować opałem.

AUTOMATYCZNY SZYBER *
Szyber otwiera się w tym samym momencie, gdy drzwiczki unoszą się i dym bez dławienia swobodnie przepływa do przewodu kominowego. W momencie zamknięcia drzwiczek szyber zamyka się automatycznie.
* Nie dotyczy wkładów w wersji dwustronnej

WIĘCEJ CIEPŁA
Konstrukcja deflektora spalin we wkładach KFDesign została opracowana tak, by maksymalnie zwiększyć ich sprawność. Deflektor powoduje wytworzenie się zawirowań polepszających przemieszczanie się spalin z powietrzem, a tym samym osiągnięcie czystszego i wydajniejszego spalania. Dopaleniu ulegają cząstki, które uszłyby do komina. Efektem tego jest uzyskanie większej ilości ciepła, które pozostaje w pomieszczeniu.

KOMFORTOWA OBSŁUGA
Precyzyjny mechanizm otwierania drzwiczek umożliwia łatwe i ciche podnoszenie i opuszczanie szyby jednym ruchem ręki. We wkładach kominkowych KFDesign można palić również przy otwartym palenisku i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą kominka tradycyjnego.

DEALNY WIDOK OGNIA
Nowoczesne wzornictwo wkładów – drzwiczki „bez ramek”, które w przeciwieństwie do wkładów innych firm nie przesłaniają paleniska. Doskonały widok ognia podczas palenia w kominku jest zapewniony także dzięki połączeniu efektu pirolizy oraz odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz paleniska. Dlatego ręczne czyszczenie szyby jest potrzebne jedynie sporadycznie.

WYGODNY MONTAŻ
W branży kominkowej ciężar urządzenia idzie w parze z jakością. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo pracy naszych Autoryzowanych Instalatorów, każdy wkład wyposażamy w komplet uchwytów ułatwiających przenoszenie.

REGULACJA WYSOKOŚCI NÓŻEK
Dzięki specjalnej konstrukcji wysokość podstawy wkładu może być w prosty sposób regulowana od 130 do 430 mm. Dodatkowo każda z nóżek wkładu KFDesign posiada system precyzyjnej regulacji, w celu zapewnienia stabilności.

BEZPOŚREDNIE DOPROWADZE-NIE POWIETRZA DO PALENISKA
Wkłady KFDesign Linea 2.0 wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Wlot można dokładnie regulować lub całkowicie zamknąć. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie w przypadku nowoczesnego niskoenergetycznego budownictwa.

ŁATWE CZYSZCZENIE SZYBY
Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby (ważne podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi tak, aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Linea V 1070 2.0

Linea V 1070 2.0

Wkłady kominkowe KFDesign Linea V z wysokim paleniskiem dają szansę, byś przy kominku poczuł się jak przy prawdziwym ognisku. Wijące się w górę języki ognia tworzą fascynujący spektakl. To modne rozwiązanie, które doskonale pasuje także do mniejszych wnętrz.