-15% na wszytkie wkłady kominkowe i pice wolnostojące przy zakupie z usługą montażową

Najczęściej kupowane

Promocje

Obniżka! MCZ Forma 75 RH Zobacz większe

MCZ Forma 75 RH

Nowy produkt

MCZ Forma 75 RH – perfekcyjnie dopracowany, zjawiskowy kominek. Wyższość nad innymi można pokazać na wiele sposobów. Forma 75 RH pokazuje ją wyrafinowaną elegancją i najwyższą jakością wykonania.

Więcej szczegółów

Dostępny w ciągu 2-3 tyg.

14 535 zł brutto

-1 615 zł

16 150 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

MCZ Forma 75 RH– perfekcyjnie dopracowany, zjawiskowy kominek.

Wyższość nad innymi można pokazać na wiele sposobów.  Forma B95 pokazuje ją wyrafinowaną elegancją i najwyższą jakością wykonania.

Estetyka

MCZ Forma 75 RH to kominek stylowy i nowoczesny. Perfekcyjnie dopracowane szczegóły, takie jak minimalnej wielkości ramka drzwi z ukrytymi elementami otwierania czy eleganckie wnętrze z białego Alutec®, tworzą wyjątkowy charakter tego paleniska. Drzwi otwierane do góry z systemem doszczelniającym oraz możliwość ich uchylenia potwierdza dbałość inżynierów MCZ o każdy jego szczegół.

Komfort użytkowania

Wnętrze kominka MCZ Forma 75RH wyłożone jest opracowanym i opatentowanym przez MCZ materiałem Alutec®. Dzięki formule z dużą zawartością aluminium, w temperaturze 300°C rozpoczyna reakcję chemiczną oczyszczającą komorę paleniska. Komora paleniska wyłożona tym materiałem odbija znacznie więcej energii cieplnej do pomieszczenia. Jasny kolor materiału Alutec® sprawia, że barwa płomienia jest znacznie jaśniejsza i cieplejsza, zwiększa to walory estetyczne paleniska. 
Dodatkowo sama komora spalania jest obniżona dzięki czemu nie wysypie się nam popiół na zewnątrz co często się zdarza gdy palenisko jest płaskie. Spalanie drewna jest niezwykle czyste dzięki zastosowaniu technologii „bez rusztowej” oraz doprowadzeniu powietrza w tylnej, dolnej części paleniska. Gdy zajdzie potrzeba wyczyszczenia szyby, można tego dokonać w bardzo prosty sposób, uchylając całe drzwi.

Ekonomia

MCZ Forma 75 RH oszczędza nasze pieniądze. Dzięki swojej konstrukcji potrafi uzyskać 10,6 kW już z 2,9 kg suchego drewna na godzinę. Do bardzo dobry wynik. Dodatkowo użycie do jego budowy tylko najwyższej jakości materiałów zapewnia prawidłową pracę urządzenia przez długie lata. Na wydajności i jakości nie warto oszczędzać.

Dane techniczne: 

Moc nominalna (przy 2,9 kg/h): 10,6 kW

Sprawność: 78,6%

Emisja CO (przy 13% O2): 0,16 %

Zalecane ciśnienie komina: 12 Pa

Gwarancja: 7 lat (na korpus) 

Dwie szyby łączone

Waga: 283 kg 

Wyposażenie standardowe wkładów kominkowych MCZ:

- komora spalania wyłożona Alutec,

- minimalistyczne uchwyty po obu stronach drzwiczek,

- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 100,

- system czystej szyby,

- system dopływu powietrza pierwotnego i wtórnego,

- dyskretny regulator procesu spalania,

- spalanie bez rusztowe (czyste spalanie i wysoka sprawność),

- regulowane nóżki,

- płaszcz grzewczy.

Kominek spełnia rygorystyczne certyfikaty:

CE, EN 13229

BlmSchV Stufe 1

Rozdział powietrza do spalaniaA- powietrze pierwotne
B- powietrze wtórne
C- powietrze na szybę

Rysunek techniczny

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

MCZ Forma 75 RH

MCZ Forma 75 RH

MCZ Forma 75 RH – perfekcyjnie dopracowany, zjawiskowy kominek. Wyższość nad innymi można pokazać na wiele sposobów. Forma 75 RH pokazuje ją wyrafinowaną elegancją i najwyższą jakością wykonania.