-15% na wszytkie wkłady kominkowe i piece wolnostojące przy zakupie z usługą montażową 

Romotop - STROMBOLI 02

Nowy produkt

Dostepność do 14 dni

7 499 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

STROMBOLI 02 ceramika

Wysoka komora paleniska modelu STROMBOLI umieszczona na eleganckiej podstawie wraz z mechanizmem umożliwiającym obracanie korpusu, pozwala na ogrzanie każdego zakątka naszego domu.

podłączenie z przewodem kominowym z góry
doprowadzenie powietrza wtórnego, które trafiając na szkło drzwiczek, tworzy kurtynę powietrzną w sposób znaczący eliminującą osadzanie się brudu
obrotowy korpus 360º
widoczny na zdjęciu model STROMBOLI ceramika wykończony jest ceramiką w kolorze 74700

 

Parametry techniczne

Wysokość 1074 mm
Szerokość 672 mm
Głębokość 478 mm
Waga 175 kg
Moc regulowana 4.0-11.0 kW
Średnica wylotu spalin 150 mm
Średnica wylotu CDP 120 mm
Wymagana siła ciągu 10 Pa
Wydajność 80 %
Spalanie drewna (kg/godz.) 2,6 kg/h

 

 

DO WYBORU 30 KOLORÓW KAFLI !!! 

 

 

Piec kominkowy Romotop

Ciepło, piękno, rodzinna atmosfera i oczywiście oszczędność środków finansowych to korzyści wynikające z używania pieca kominkowego Romotop. Jednocześnie jest to źródło ekologicznego ogrzewania, opartego na spalaniu wyłącznie drewna lub brykietów drewnianych. Zaletami pieca kominkowego są: wysoka wydajność grzewcza, niemal bezpyłowa eksploatacja oraz - dzięki stosowaniu doskonałego procesu spalania - redukcja do minimum emisji substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego.
Moc pieców kominkowych wystarcza do zapewnienia ciepła w kilku pomieszczeniach równocześnie, jednak zalecane jest stosowanie ich jako urządzeń dodatkowych lub będących alternatywnym źródłem ciepła w okresie przejściowym, kiedy palenie w piecach centralnego ogrzewania jest nieekonomiczne.
Piec kominkowy wykonany jest z blachy stalowej o grubości od 2 do 4 mm, posiada stalowe lub żeliwne palenisko z wyłożeniem szamotowym. Podłączenie do przewodu kominowego jest z reguły możliwe z górnej lub tylnej części pieca. Piec wyposażony jest w suwaki do regulacji pierwotnego i wtórnego powietrza oraz w tak zwany system czystej szyby.
Większość modeli posiada wielopunktowe zamykanie drzwi pieca wyposażonych w uszczelkę o wysokim poziomie szczelności oraz dolne lub tylne podłączenie do zewnętrznego dopływu powietrza do spalania. Centralny wlot powietrza umożliwia dopływ świeżego powietrza do komory spalania spoza budynku lub z korytarza czy pomieszczeń technicznych. Piec wyposażony w ten sposób nie wymaga zapewnienia dostatecznej ilości powietrza bezpośrednio w pomieszczeniu ogrzewanym, nie zużywa wilgoci lub tlenu znajdującego się w tym pomieszczeniu. Wpływa to korzystnie na utrzymanie przyjemnego klimatu domu rodzinnego. Nasze piece z powodzeniem można instalować w domach niskoenergetycznych. Niektóre modele posiadają wbudowany mechanizm, który umożliwia obracanie ich korpusów wokół własnej osi i podziwianie ognia pod odpowiednim kątem.
Do najbardziej popularnych pieców należą modele z wymiennikiem ciepłej wody, służącym do ogrzewania wody użytkowej oraz do ogrzewania sąsiednich pomieszczeń za pośrednictwem instalacji CO.
Dzięki wysokiej jakości wykonania, ponadczasowemu wzornictwu, świetnym parametrom technicznym spełniającym wymagania europejskiej normy DIN, prostej instalacji oraz niskiej w porównaniu z wkładem kominkowym cenie, piece kominkowe Romotop od lat cieszą się uznaniem wielu użytkowników.
Większość modeli oferowana jest z wykończeniem stalowym, kamiennym lub ceramicznym. W tym ostatnim przypadku nabywca ma możliwość wyboru spośród trzydziestu różnych kolorów ceramiki, dzięki czemu piec może stać się także wspaniałą ozdobą domu. Wśród pieców kominkowych firmy Romotop każdy znajdzie coś dla siebie!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Romotop - STROMBOLI 02

Romotop - STROMBOLI 02

Produkty powiązane