-15% na wszytkie wkłady kominkowe i pice wolnostojące przy zakupie z usługą montażową

Najczęściej kupowane

Promocje

Romotop - SIENA II 9Kw

Nowy produkt

Moc pieca Siena II - 9kW, wymiary 790x420x934mm, wylot spalin Ø150, gwarancja 2 lata.

Więcej szczegółów

Dostepność do 14 dni

5 380 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 

 

SIENA II - 9kW

 

Piec SIENA II to brat bliźniak modelu SIENA I, ale o więszych wymiarach i zdecydowanie większej mocy.

- podłączenie z przewodem kominowym z tyłu
- doprowadzenie powietrza wtórnego, które trafiając na szkło drzwiczek, tworzy kurtynę powietrzną w sposób znaczący eliminującą osadzanie się brudu
- możliwość umieszczenia małego zapasu drewna pod paleniskiem
- widoczny na zdjęciu model SIENA II wykończony jest ceramiką w kolorze 77900

 

Dane techniczne:

 

Moc nominalna (kW) 9
Możliwości grzewcze (m3) 170
Sprawność (%) 70
Ciąg (P) 10
Wysokość (mm) 934
Szerokość (mm) 790
Głębokość (mm) 420
średnica wylotu spalin (mm) 150
Wysokość osi tylnego wylotu spalin (mm) 762
Waga (kg) 160
średnie zużycie drewna (kg) 2,1
Sposób podłączenia tylny
Bezpośrednie zewnętrzne doprowadzenie powietrza (mm) -
Gwarancja 2

 

Piec Siena II dostepny w 30 różnych kolorach kafli.

 

 

 

Piec kominkowy Romotop

Ciepło, piękno, rodzinna atmosfera i oczywiście oszczędność środków finansowych to korzyści wynikające z używania pieca kominkowego Romotop. Jednocześnie jest to źródło ekologicznego ogrzewania, opartego na spalaniu wyłącznie drewna lub brykietów drewnianych. Zaletami pieca kominkowego są: wysoka wydajność grzewcza, niemal bezpyłowa eksploatacja oraz - dzięki stosowaniu doskonałego procesu spalania - redukcja do minimum emisji substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego.
Moc pieców kominkowych wystarcza do zapewnienia ciepła w kilku pomieszczeniach równocześnie, jednak zalecane jest stosowanie ich jako urządzeń dodatkowych lub będących alternatywnym źródłem ciepła w okresie przejściowym, kiedy palenie w piecach centralnego ogrzewania jest nieekonomiczne.
Piec kominkowy wykonany jest z blachy stalowej o grubości od 2 do 4 mm, posiada stalowe lub żeliwne palenisko z wyłożeniem szamotowym. Podłączenie do przewodu kominowego jest z reguły możliwe z górnej lub tylnej części pieca. Piec wyposażony jest w suwaki do regulacji pierwotnego i wtórnego powietrza oraz w tak zwany system czystej szyby.
Większość modeli posiada wielopunktowe zamykanie drzwi pieca wyposażonych w uszczelkę o wysokim poziomie szczelności oraz dolne lub tylne podłączenie do zewnętrznego dopływu powietrza do spalania. Centralny wlot powietrza umożliwia dopływ świeżego powietrza do komory spalania spoza budynku lub z korytarza czy pomieszczeń technicznych. Piec wyposażony w ten sposób nie wymaga zapewnienia dostatecznej ilości powietrza bezpośrednio w pomieszczeniu ogrzewanym, nie zużywa wilgoci lub tlenu znajdującego się w tym pomieszczeniu. Wpływa to korzystnie na utrzymanie przyjemnego klimatu domu rodzinnego. Nasze piece z powodzeniem można instalować w domach niskoenergetycznych. Niektóre modele posiadają wbudowany mechanizm, który umożliwia obracanie ich korpusów wokół własnej osi i podziwianie ognia pod odpowiednim kątem.
Do najbardziej popularnych pieców należą modele z wymiennikiem ciepłej wody, służącym do ogrzewania wody użytkowej oraz do ogrzewania sąsiednich pomieszczeń za pośrednictwem instalacji CO.
Dzięki wysokiej jakości wykonania, ponadczasowemu wzornictwu, świetnym parametrom technicznym spełniającym wymagania europejskiej normy DIN, prostej instalacji oraz niskiej w porównaniu z wkładem kominkowym cenie, piece kominkowe Romotop od lat cieszą się uznaniem wielu użytkowników.
Większość modeli oferowana jest z wykończeniem stalowym, kamiennym lub ceramicznym. W tym ostatnim przypadku nabywca ma możliwość wyboru spośród trzydziestu różnych kolorów ceramiki, dzięki czemu piec może stać się także wspaniałą ozdobą domu. Wśród pieców kominkowych firmy Romotop każdy znajdzie coś dla siebie!

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Romotop - SIENA II 9Kw

Romotop - SIENA II 9Kw

Moc pieca Siena II - 9kW, wymiary 790x420x934mm, wylot spalin Ø150, gwarancja 2 lata.