Unico DRAGON 2 LIFT

UNICO

Nowy produkt

Dostępność 3-4 tygodnie

10 541 zł brutto

SYSTEM PowerLIFT - starannie dopracowany mechanizm idealnie gładko i lekko przesuwa drzwiczki niezależnie od temperatury w kominku.
W rozwiązaniu PowerLIFT zastosowano system docisku, aby zachować szczelność kominka i równocześnie nie zużywać przedwcześnie uszczelki. Dzięki temu mamy maksymalną kontrolę nad procesem spalania, idealnie czystą szybę oraz ekonomiczne i ekologiczne spalanie.

Więcej szczegółów

 ECOPROJEKT  BIMSCH  PL

DRAGON 2 LIFT

Współpraca z wentylacją mechaniczną – nasz korpus odznacza się wysoką szczelnością, a powietrze do spalania doprowadzone jest z zewnątrz budynku dlatego wkład może współpracować w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacją).

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny. Dzięki swojemu działaniu zatrzymuje dużą ilość ciepła w komorze. Pomaga również w zachowaniu szyby w czystości. Jednocześnie optymalizuje cały proces spalania, zwiększając jego efektywność. Element ten wykonany został z wysokiej jakości tworzywa, którego autorem są technolodzy Unico.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – wkłady Dragon to paleniska bezrusztowe co pozwala na precyzyjną regulację procesu spalania – wystarczy przesunąć cięgło znajdujące się w dolnej części fasady. Za jego pomocą regulować można ilość i kierunek dostarczanego powietrza (szyba-palenisko, szyba).

System czystej szyby – prezentowany wkład Dragon 2 tak jak inne wkłady tej serii wyposażone są w nasz autorski system zabezpieczający szybę przed pojawianiem się zabrudzeń. System ten działa w taki sposób, że za pomocą opisanego wyżej suwaka mamy możliwość skierowania powietrza wprost na szybę za pomocą specjalnych strumienic. Dodatkowo kominki tej serii wyposażone są w deflektor, który również chroni szybę kominka przed okopceniem.

Podwójna szyba – pozwala ona ograniczyć emisję ciepła przez szybę. Większe utrzymanie promieniowania sprawia, że ciepło pozostaje wewnątrz kominka. Jest to zalecane przede wszystkim w przypadkach, kiedy blisko kominka znajdują się meble, telewizor lub inne przedmioty lub urządzenia. Mniejsza emisja ciepła spowodowana podwójną szybą pozwala na swobodniejsze korzystanie z opisanych przedmiotów. Dodatkowo w przypadku zabudowania wkładu w systemie ciepłej zabudowy warto zastosować podwójną szybę, ponieważ wówczas mamy możliwość zgromadzenia większej ilości energii dostarczanej do masy akumulacyjnej.

Wyłożenie ceramiczne –  kominki z serii Dragon cechują się wysoką jakością wykonania. Wszystko za sprawą dwóch rodzajów okładzin, którymi są wyłożone. Należą do nich szamot oraz ceramika typu Refrabox. W podstawowej wersji komora wyłożona jest szamotem co sprzyja dobrej kumulacji energii oraz znakomitej ochronie stalowego korpusu. Podczas procesu spalania w naszym kominku płyty kumulują w sobie całą energię, którą oddadzą po zakończonym paleniu. Szamot wpływa także na poprawę procesu dopalania wszystkich gazów, ponieważ dobrze dogrzewa komorę. Zamiast szamotu możemy zastosować także ceramikę Refrabox. Materiał ten dobrze kumuluje ciepło – lepiej od szamotu, dzięki czemu więcej ciepła zostanie magazynowane. Jest wytrzymalszy na działania mechaniczne i posiada zdecydowanie szybszą wymianę cieplną. Ściany wykonane z ceramiki Refrabox cechują się także szybszą zdolnością przekazywania ciepła.

Szeroki wachlarz zastosowań – jeśli zdecydujecie się Państwo na nasze wkłady, to nie będziecie musieli się Państwo martwić o sposób montażu i wykorzystywania naszych produktów. Nasze wkłady bowiem doskonale sprawdzają się w wykorzystaniu typowo rekreacyjnym, okazjonalnym jak i podczas codziennej pracy wykonywanej na rzecz ogrzewania domu. Produkty można więc stosować do ciepłej zabudowy (więcej: Unico do ciepłej zabudowy)jak i tradycyjnej – konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – wkłady tej serii zostały wyposażone w kolektor doprowadzający powietrze z zewnątrz. Dodatkowo, aby montaż nie sprawiał problemów umożliwiliśmy  wpięcie do kolektora z trzech stron – prawa, lewa, tył (niewykorzystane należy pozostawić zaślepione).

Płotek ochronny – prosty w montażu, zalecany jako zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem.

Nóżki – wkład wyposażony jest w regulowane nóżki, którymi można wypoziomować wkład – zakres regulacji to +/- 5 cm.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Moc grzewcza [kW]4-13
Szyba zwykła [mm]545 x 362
Szyba z nadrukiem [mm]611 x 428
Wysokość wkładu [mm]1428
Głębokość wkładu [mm]477
Sprawność [%]77.3
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m³]150 – 300
Średnie zużycie opału max [kg/h]3,6
Ciężar [kg]203
Średnica komina [mm]180
Średnica króćca zasysania powietrza [mm]98

Unico Power Lift - film

Na razie nie dodano żadnej opinii.

Napisz opinię

Zobacz również