NADIA 8 kafel MILANO - Kratki

Nowy produkt

Produkt zwykle dostępny w ciągu do 30 dni. W celu weryfikacji dostępności prosimy o kontakt telefoniczny.

10 640 zł brutto

Wkład Nadia ubrany w kafle, przedstawia nowe oblicze, które będzie pasować zarówno do stylowych, jak i nowoczesnych wnętrz.

W CELU REALIZACJI ZAMÓWIENIA ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Więcej szczegółów

Zalety

NOWOCZESNY DESIGN

Wkład kominkowy Nadia ubrany w kafle w stylu retro idealnie wpasowuje się w stylizowane wnętrza. Jednocześnie, dzięki prostej, geometrycznej budowie, odnajdzie się także w nowoczesnych przestrzeniach.

Swoim unikatowym wzornictwem wielkoformatowe kafle z połyskiem nawiązują do oldskulowej mody. Obudowa wykonana z kafli wpływa na wydłużenie czasu oddawania ciepła, co stanowi dodatkowe źródło ogrzewania po wygaszeniu paleniska.

 

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury następuje dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku. Dopalanie cząstek opału następuje dzięki systemowi dwóch deflektorów, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem  znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.

Dodatkowo piec posiada system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Zapewnia to stabilność całej konstrukcji. Nadia wyposażona jest w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

 

EKOLOGICZNE SPALANIE

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.

 

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Wkład bezrusztowy - dopalanie na popiele, co oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.

Możliwość zastosowania w różnych warunkach montażowych, dzięki regulowanym nóżkom i ruchomemu wylotowi spalin z regulacją ustawienia 360°.

Przeszklenie wkładu pozostaje czyste dzięki zastosowanemu w nim systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki czemu nie brudzi się.

Dane techniczne

Moc nominalna (kW)   7,0
Zakres mocy grzewczej (kW)   3.0 - 9.0
Sprawność cieplna (%)   80,0
Średnica wylotu spalin (mm)   200
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU   Tak
Przeznaczony do rekuperacji   Tak
Rodzaj paliwa   zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg)   274,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w %   0,10
Temperatura spalin (℃)   245,0
Max długość polan (cm)   30
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3)   38,0
Zgodność z normą BImSchV 2   Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI   105,40
Rodzaj przeszklenia   proste
Otwieranie drzwi   w lewo
Materiał wykonania   stal, kafel
Szerokość (cm)   77,50
Wysokość (cm)   144,83
Głębokość (cm)   57,70
Dolot powietrza   Tak
Wyłożenie komory spalania   Tak
Popielnik   Nie
Ozdobna szyba typu glass   Tak
Rysunek techniczny

Na razie nie dodano żadnej opinii.

Napisz opinię

Zobacz również