Akcesoria kominkowe ułatwiające życie

Akcesoria kominkowe ułatwiające życie

Pomysłowość ludzka jest ogromna. Lubimy ułatwiać sobie życie na wiele sposobów. Obsługa kominka nie należy do najłatwiejszych szczególnie wtedy gdy upieramy się przy tym aby samemu wszystko zrobić. Pomóc mogą nam w tym akcesoria kominkowe ułatwiające życie każdemu użytkownikowi ogrzewacza pomieszczeń na paliwo stałe.

W tym artykule postaramy się przedstawić najciekawsze gadżety w branży kominkowej.

Łupak Kidling CRACKER

Dzięki narzędziu Kindling Cracker do rozbijania polan potrzeba jedynie innego kawałka drewna lub młotka. Oba te narzędzia nie mają ostrzy, przez co są znacznie bezpieczniejsze dla palców. Jest to najbezpieczniejszy na świecie i zadziwiająco łatwy sposób na rozbijanie polan.

Projekt wykonany został przez Ayla Hutchinson w wieku 13 lat, w ramach zajęć szkolnych.  Ponieważ w czasie chłodu rozpalanie ognia zawsze zabierało za dużo czasu. Oczywiście można było ją przyspieszyć, jeśli pod ręką znajdowała się duża liczba małych kawałków drewna i właśnie dlatego Ayla stworzyła Kindling Cracker (a także dlatego, aby mieć pewność, że nic się nie stanie palcom i dłoniom jej mamy).

Kindling Cracker to niesamowite narzędzie przydatne przy każdym ognisku, piecu do pizzy lub innym piecu na drewno. Narzędzie to można także doskonale wykorzystać na kempingu lub przy domku letniskowym, kiedy rozpala się ognisko na wolnym powietrzu.

W sprzedaży występuje w dwóch rozmiarach Small i Big.

1384225304

Rozpałka ECO-ognisko Woodson

Tak oto reklamuje się producent rozpałki która naprawdę ułatwia szybkie rozpalenie ognia:

„Eko-ognisko to prawdziwa alternatywa i rewolucja na rynku produktów rozpałkowych – najbardziej ekologiczna rozpałka, pozbawiona szkodliwych substancji, powstała z drewna odpadowego, tektury makulaturowej i roślinnej stearyny. Eko-ognisko jest produktem wyjątkowo prostym i skutecznym, a jednocześnie unikalnym. Ten opatentowany wynalazek, ułatwiający rozpalanie grilla, ogniska, kominka, kotła, sprawi, że już nigdy nie będziesz chciał rozpalać inaczej. Sięgnij po nowoczesne eko-ognisko, które rozpali wszystko!”

Stworzone ze zrecyklowanych komponentów pochodzenia naturalnego. Przyspiesza proces rozpalania i umila użytkowanie kominka.

Woodson-eko6

Termometr kominkowy/ Miernik spalania

 

Pozwala także na bezpieczną eksploatację kominka wolnostojącego, kozy poprzez nieprzegrzewanie go. Optymalizuje zużycia paliwa, jego spalanie w odpowiedniej temperaturze i niedoprowadzanie do wytwarzania się gazu przy za słabym spalaniu ( niebezpieczeństwo wybuchu, tworzenia się przyduchy).

Jedną z najważniejszych zasad korzystania z urządzenia grzewczego jest ustawienie odpowiedniego trybu spalania. Tryb spalania określa temperatura spalin w przewodzie kominowym, którą warunkuje odpowiednie ustawienie ilości paliwa i podawanego powietrza.
Optymalne wzajemne oddziaływanie tych elementów zależy wyłącznie od wiedzy użytkownika urządzenia grzewczego i jego poczynań na poszczególnych etapach spalania.

Akcesoria kominkowe

Przedstawione akcesoria kominkowe pozwolą Państwu cieszyć się dłużej cudowną atmosferą ognia. Przy ciągłym zabieganiu i wiecznym braku czasu każda minuta zaoszczędzona na prostych czynnościach jest bezcenna.