Blenda maskująca- alternatywa dla kamienia

Blenda maskująca- alternatywa dla kamienia

Blenda maskująca jest doskonałą , niskobudżetową alternatywą dla ramki z kamienia wokół wkładu kominkowego. Jest łatwa do wyczyszczenia, doskonale komponuje się z kominkiem a przede wszystkim wykańcza szybko i estetycznie nasz kominek. Ramka pozwala w prosty sposób wykończyć front obudowę wkładu.

Obecnie prawie każda firma produkująca wkłady kominkowe ma w swojej ofercie dedykowane do swoich wkładów blendy. Przykłady poniżej.

CCI_000031

Blendy z ulotki ofertowej UNICO

blenda maskując

Blenda maskująca ze strony Kratki.pl

Maskownice BL BP

Defro Home materiały marketingowe

Sposób montażu:

W zależności od firmy produkującej może to być zarówno przykręcane na śruby zamieszczone na ramie wokół drzwi lub umieszczane na wcisk jak w przypadku firmy Kratki.pl. Jednym słowem, każdy jest w stanie ją zamontować.

Kolorystyka:

W większości występują w kolorze czarnego matu- takim samym jak obudowa kominka. Gładką farbę jak na razie preferuje Defro Home co dobrze współgra z  luftami firmy Kratki.pl.

Wymiary:

Musimy wziąć pod uwagę dwa wymiary. To co dla nas najważniejsze i najbardziej widoczne to frontowa grubość ramy, jej kształt/forma. Drugi wymiar to grubość zabudowy czyli wewnętrzny wymiar pomiędzy szybą a zewnętrzną częścią zabudowy. Całość tworzy spójną całość stworzoną z blachy 4 lub 3 mm pomalowaną proszkowo farbę odporną na 800 st. C.

 

Pasują zarówno do klasycznych portali jak i do wykończenia nowoczesnej zabudowy kominkowej. Są uniwersalne i w porównaniu z ramkami z kamienia o połowę tańsze lub więcej!

Warto pamiętać aby przy planowaniu zabudowy wcześniej zaznaczyć, że decydują się Państwo na takie rozwiązanie. Projektant weźmie to pod uwagę.

Oczywiście znajdą się i przeciwnicy tego rozwiązania „bo nie klasyczny”, „bo wieje fabryką”, ” bo za prosta i do tego czarna”. Nie można się nie zgodzić lecz jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje. Blendę się albo pokocha od pierwszego wejrzenia albo będzie się ją po prostu tolerować- zawsze można ją wyjąć i przeprowadzić lifting obudowy kominka.

Mam nadzieję, że dla niektórych to rozwiązanie będzie na tyle dobre i ekonomiczne, że będą się nim cieszyć na lata.