Jak przygotować się do sezonu kominkowego?

Jak przygotować się do sezonu kominkowego?

Wrzesień za pasem! Powoli zaczynamy okres grzewczy. Jak dobrze przygotować się do sezonu kominkowego? Co zrobić aby przez kolejne miesiące kominki, piecyki dobrze nam służyły? Przedstawimy kilka sposobów aby dobrze i bezpiecznie wejść w sezon grzewczy. Przygotuj kominek razem z nami!

Ciekawą propozycją dla zachowania sprawnej instalacji spalinowej są środki do usuwania smoły firmy HANSA. Do wyboru w formie proszku lub polana.

Zawiera ono także środek czyszczący smołę, składający się ze specjalnej mieszanki kryształów która usuwa znajdującą się się wewnątrz urządzenia i komina smołę. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna – smoła znajdująca się w drewnie rozkłada się na palne gazy, a inne w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, reagujący z osadem smoły rozbijając jego strukturę. W efekcie działania środka odparowuje woda – główny składnik utrzymujący osadzającą się smołę. W ostatniej fazie działania preparatu pozostają jedynie kruche resztki smoły, które osypując się w dół komina i paleniska, rozkładają się termicznie i ulegają spaleniu.

Przy regularnym stosowaniu preparatu system ogrzewania i odprowadzania spalin pozostanie „czysty”, koszty eksploatacji nie zwiększą się, a urządzenie grzewcze nieprzerwanie będzie pracowało pełną mocą.

Może być stosowany do większości rodzajów paliw: węgiel, drewno, pellet, koks oraz brykiet.

Środki te nie zastąpi jednak wizyty kominiarza i jego fachowego oka. Co prawda praca z czystym kominem będzie dla niego przyjemniejsza!

Projekt bez tytułu

Przy czyszczeniu przewodu kominowego a w szczególności poziomych odcinków przyłącza kominowego sprawdzonym przedmiotem jest uniwersalna szczotka do czyszczenia komina wraz z elastyczną przedłużką.

Projekt bez tytułu (1)

Jak modne są suplementy diet nie trzeba pisać. Są też takie dla kominków i piecy. Skuteczność ich jest przebadana, działa na zasadzie jedynej ze skuteczniejszych diet „MŻ” co dobrze wpływa na zasobność portfela.

Witaminy do paliwa stałego to dodatek wspomagający spalanie paliwa stałego. Może być stosowany ze wszystkimi rodzajami drewna i węgla, trocin, brykietami torfowymi oraz pelletami.

Stosując witaminy zyskujesz: około 20% mniejsze zużycie opału np. drewna,

węgla, znaczne zmniejszenie gromadzenia się sadzy w kominie, 

brak szkodliwego osadu w urządzeniu grzewczym,

 mniejszą emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Z kolei dla wzbogacenia atmosfery tworzonej przez pełgające w kominku języki ognia proponuję tęczowe płomienie.

Projekt bez tytułu (3)

Wszystkie te akcesoria pozwolą cieszyć się kominkiem bez obaw o nasze bezpieczeństwo. Kominek pozostanie czysty, a dla już lekko znudzonych ogniem zwróci ponownie zaciekawione spojrzenia. Łatwe użytkowanie też jest zaletą tych produktów ponieważ większość z nich jest w gotowych saszetkach. Wrzuca się je bezpośrednio do paleniska. Tak więc w szybki i bezpieczny sposób można przygotować się do sezonu kominkowego!