Kominki i akcesoria

Kominki i akcesoria
fotolia.com, #93340099 | Autor: marog-pixcells

Wiele osób projektując wnętrze swojego domu, uwzględnia w nim miejsce na kominek. Kominek spełnia nie tylko praktyczną rolę, ale jest również ciekawym dodatkiem wzbogacającym aranżację wnętrza. Kominki najczęściej instalowane są w salonach, ponieważ są to pomieszczenia, w których z reguły spędza się najwięcej czasu. Niezwykle przyjemnie jest posiedzieć przy rozpalonym kominku, patrzeć jak języki ognia odgrywają swój szybki taniec oraz rozkoszować się chwilą absolutnego relaksu.

Osoby decydujące się na instalację kominka w swoim domu mogą wybrać jedną z dwóch najpopularniejszych form wkładu kominkowego:

a

Wkład powietrzny

Jest to wkład kominkowy, którego sposób działania sprowadza się do ogrzania powietrza, które przepływa pomiędzy korpusem wkładu i jego elementami obudowy. Tak ogrzane powietrze poprzez konwekcję zostaje uniesione w górę, a następnie przy pomocy odpowiednich przewodów rozchodzi się po całym domu. Ogromną zaletą wkładu powietrznego jest fakt, że wyloty przewodów mogą znajdować się każdym pomieszczeniu w domu. Taki kominek umożliwia łatwe ogrzanie całego budynku.

a

Wkład z płaszczem wodnym

Jest to bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które jest efektywniejsze od wkładu powietrznego. Obecnie wkład z płaszczem wodnym cieszy się znacznie większą popularnością wśród odbiorców, ponieważ ma istotny wpływ na obniżenie wydatków przeznaczanych na ogrzewanie. Jego konstrukcja umożliwia ogrzewanie wody użytkowej, ale również podłączenie do domowego systemu C.O.

a

Jeżeli wiecie już, jaki rodzaj kominka wybrać do swojego domu, nie zapomnijcie o istotnych akcesoriach, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Wpisując przykładowo w wyszukiwarce Google hasło „akcesoria kominkowe Poznań” z pewnością znajdziecie wyniki przedstawiające wszystkie najpopularniejsze akcesoria dostępne na rynku. Warto zwrócić uwagę na kilka z nich.

a

Środek do czyszczenia szyb kominkowych

Szyba kominkowa to element, który w głównej mierze wpływa na estetykę całego kominka. Jest ona w szczególności podatna na zabrudzenia, dlatego niezwykle ważne jest utrzymanie jej w nienagannej czystości. W tym zadaniu pomoże Wam odpowiedni środek do czyszczenia szyb kominkowych, którego formuła została opracowana w taki sposób, aby skutecznie usuwać nie tylko sadzę, ale również inne zabrudzenia, bez pozostawiania nieestetycznych smug. Cena takich środków oscyluje w przedziale 10-30 zł.

a

Serwitor kominkowy

Jest to zestaw specjalistycznych narzędzi, które są niezbędne w codziennej eksploatacji kominka. To najczęściej łopatka, pogrzebacz, szczypce oraz zmiotka, które umieszczane są w specjalnej obudowie. Serwitor kominkowy jest najczęściej zamknięty w bardzo estetycznej i eleganckiej formie, która sprawia, że staje się on bardzo ciekawym dodatkiem aranżacyjnym.

a

Zasobnik na drewno

Drewno jest paliwem Twojego kominka, dlatego powinno być zawsze pod ręką. Niezbędne jest stworzenie miejsca obok kominka, w którym drewno będzie mogło się znajdować. W naszej opinii najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w estetyczny zasobnik do drewna. Jest to prosta konstrukcja na stalowym szkielecie, w której można ułożyć drewno w estetyczny sposób.

W odpowiednich sklepach znajdziecie również wiele innych komponentów takich jak sznury uszczelniające, kubełki na węgiel, blachy do pod piec oraz kule kominkowe. Warto rozważyć również zakup tych akcesoriów.