Dlaczego warto posiadać odkurzacz centralny?

Dlaczego warto posiadać odkurzacz centralny?
fotolia.com, 49012192 | Autor: mmphotographie.de

Co czujecie, kiedy myślicie o sprzątaniu domu? Czy są to pozytywne emocje, czy raczej zniechęcające odczucia związane z mozolną, uciążliwą i niekończącą się pracą? Jeżeli uważacie, że sprzątanie jest męczące i zajmuje zdecydowanie za dużo czasu, powinniście dokładnie przeczytać nasz artykuł. Przedstawimy Wam rozwiązanie, dzięki któremu odkurzanie, czyli jedna z najbardziej znienawidzonych czynności będzie szybka, skuteczna i wygodna.

 

Odkurzacz centralny – system dla Twojego domu

Ciężka jednostka centralna, uciążliwy hałas oraz plączący się przewód to czynniki, które sprawiają, że odkurzanie klasycznym urządzeniem jest dla wielu osób bardzo męczącym zadaniem. Dla filigranowej kobiety bądź starszej osoby przenoszenie nieporęcznego urządzenia, które waży kilka kilogramów jest sporym wyzwaniem, dlatego praca ta jest aż tak męczącą. Jednak odkurzanie może być proste – wystarczy zainwestować w odkurzacz centralny. To rozwiązanie zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających osobach, dla których istotna jest nienaganna czystość i porządek, a jednocześnie cenią własny czas i komfort.
a

Budowa odkurzacza centralnego

Odkurzacz centralny to specyficzna konstrukcja, której sercem jest jednostka centralna zbudowana z silnika, separatora oraz specjalnego zbiornika na kurz. Jednostkę centralną najczęściej instaluje się w pomieszczeniu gospodarczym np. w piwnicy, wówczas jej działanie nie ma wpływu na komfort przybywania w pozostałych pomieszczeniach. Jednostka centralna jest połączona z systemem rur PVC, które prowadzą do gniazd ssących znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach. Korzystanie z odkurzacza centralnego jest proste i wygodne – wystarczy podpiąć elastyczną rurę do najbliższego gniazda ssącego.
a

Zalety odkurzacza centralnego

Wszystkim czytelnikom bloga polecamy instalację odkurzacza centralnego, ponieważ to rozwiązanie o wielu możliwościach, które doskonale sprawdza się w domu. Posiada sporą ilość istotnych zalet, o których trzeba koniecznie wspomnieć:

  • System eliminuje cyrkulację zużytego zassanego powietrza
  • System pracuje bezgłośnie, ponieważ jednostka centralna jest ukryta w pomieszczeniu gospodarczym
  • Odkurzacz centralny jest wygodny i łatwy w obsłudze
  • Zwiększa wartość handlową budynku
  • Usuwanie worków nie sprawia kłopotu

a
Podsumowanie

Ze względu na swoją uniwersalność oraz sporą ilość zalet wpływających na komfort sprzątania, odkurzacz centralny jest rozwiązaniem, w które warto zainwestować, zwłaszcza jeżeli w Waszym domu znajduje się kominek. Wyposażając odkurzacz centralny w specjalny separator popiołu można bez obaw zbierać popiół ze wszystkich typów kominków, kotłów i pieców. Separator popiołu należy postawić przy kominku i połączyć z gniazdem ssącym przy pomocy węża. Dzięki niemu opróżnianie paleniska jest szybkie i wygodne.