Kominek z płaszczem wodnym – jakie ceny, czy warto?

Kominek z płaszczem wodnym – jakie ceny, czy warto?

Kominek z płaszczem wodnym jest jednym z rozwiązań, które są często wybierane do domów jednorodzinnych. Zawdzięczają to swojej konstrukcji i licznym zaletom, które wiążą się z ekonomią, estetyką i komfortem użytkowania. Nowoczesne kominki z reguły posiadają wydajne wkłady kominkowe, pozwalające na bezpieczne korzystanie. Do tego ciepło powstałe w trakcie spalania drewna w większości zostaje w pomieszczeniu. Kominek mający płaszcz wodny z powodzeniem może stanowić uzupełnienie albo wręcz zastępować inne źródła ciepła.

Płaszcz wodny – na czym polega jego działanie?

Kominki wodne są przykładem innowacyjnych rozwiązań, których popularność diametralnie rośnie. Ich instalacja pozwala na rozprowadzanie ciepła do innych pomieszczeń, a niejednokrotnie do podgrzewania wody użytkowej. Ich walory są zatem doceniane przede wszystkim w chłodne dni. Z tego właśnie względu kominki z płaszczem wodnym  stanowią istotną część naszej oferty, dlatego wszystkich zamieszkujących Poznań lub jego okolice, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Współpracujemy tylko z dobrymi producentami i takie też są kominki, które przedstawiamy klientom.

Płaszcz wodny do kominka jest odpowiednio uformowanym kawałkiem rury umieszczonym nad paleniskiem. Stanowi wymiennik ciepła, a powstałe w kominku gorące spaliny  ogrzewają wodę, która przepływa przez płaszcz wodny. Działanie tego rodzaju kominka można przyrównać do działania kotła opalanego drewnem. Jednocześnie znacząco różni się pod względem wizualnym, może stanowić nie tylko urządzenie grzewcze, ale także fantastyczną ozdobę mieszkania.

kominek z płaszczem wodnym
kominki z płaszczem wodnym

Korzyści jakie daje kominek z płaszczem wodnym

Kominek wodny jest w zasadzie urządzeniem 3w1, tzn. że jest kominkiem w ścisłym tego słowa znaczeniu, jest tanim źródłem ciepła i stanowi bardzo dobre ogrzewanie domu. Ma wszystkie zalety grzejników wodnych: opcję ustawienia optymalnej temperatury we wnętrzach dzięki zaworom z termostatami oraz dobrą pojemność cieplną. Im większą pojemność cieplną ma kominek posiadający płaszcz wodny,tym przerwy w jego pracy mogą być dłuższe.

Nawet parę godzin po wygaśnięciu ognia, kominek z płaszczem wodnym emituje ciepło, a podłączone do instalacji grzejniki są gorące. Jeżeli instalacja jest wyposażona o duży zbiornik na wodę, mający pojemność kilkuset litrów, czas ten może być wydłużony. Woda ogrzewa się w trakcie pracy kominka, a im jest jej więcej, tym dłużej ciepło będzie oddawane do instalacji. Kominki wodne są inwestycją kosztowną i dość skomplikowaną, w której ważny jest prawidłowy montaż.

Bezpieczeństwo korzystania kominka z płaszczem wodnym

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo korzystania z tego typu kominka, dużą uwagę zwraca się na zabezpieczenie całej instalacji przed wzrastaniem ciśnienia przez podgrzewanie wody. Najskuteczniejszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem, aby kominek z płaszczem wodnym był prawidłowo zamontowany, jest zrobienie instalacji w układzie z otwartym naczyniem wzbiorczym. Jest ono odpowiedzialne za przejmowanie nadmiaru wody, przez co ciśnienie nie rośnie. Trzeba jednak liczyć się z ryzykiem korozji.

Kominek wodny z układem zamkniętym to opcja bardziej komfortowa i trwalsza. Ten typ układu posiada przeponowe naczynie wzbiorcze, ale może współdziałać tylko z takimi urządzeniami, które są do niego przystosowane. Przed montażem trzeba zaznajomić się z tym, jakie dany kominek powinien mieć zabezpieczenia hydrauliczne. Wszelkie odstępstwa od zaleceń producenta mogą skutkować awariami i spadkiem bezpieczeństwa użytkowania. Kominki znajdujące się w naszej ofercie, są montowane na terenie Poznania przez wykwalifikowanych pracowników naszej firmy. Każdy klient podejmujący decyzję o współpracy z nami ma gwarancję, że nie tylko kupuje wysokiej jakości produkt, ale jego instalacja odbędzie się w zgodzie z najwyższymi standardami.

Kominek z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym

Połączenie płaszcza wodnego z instalacją grzewczą

Za pośrednictwem płytowego wymiennika ciepła, kominek z płaszczem wodnym jest łączony z instalacją. Dzięki temu powstają dwa obiegi wody. W układzie otwartym pierwszy obieg jest przez kominek wodny, drugi przez wymiennik. W przypadku układu zamkniętego są to odpowiednio grzejniki i wymiennik. Za pośrednictwem ścianki i bez utraty ciepła, woda pochodząca z kotła ogrzewa wodę, która znajduje się w drugim obiegu.

Dodatkowe zalety

Zaletą jest opcja doboru nasilenia strumieni wody w obu obiegach, przez co do grzejników może dostawać się woda o niższej temperaturze, pomimo tego, że sam kominek z płaszczem wodny ma temperaturę dużo wyższą. Sprzyja to większemu komfortowi użytkowania. Z kolei wyższa temperatura w obiegu kominka pozwala zapobiegać skraplaniu wody, a w dłuższej perspektywie zapobiega korozji. Poprzez rozdzielenie instalacji na dwa obiegi, kominek wodny lepiej współpracuje z innymi źródłami ciepła, jak kocioł na gaz albo pompa ciepła.

Cena kominka z płaszczem wodnym

Ponieważ kominki wodne są urządzeniami, które jednocześnie pełnią funkcje dekoracyjne i grzewcze, a do tego są ekonomiczne w użytkowaniu, cena kominka z płaszczem wodnym oznacza dość kosztowną inwestycję. Jednakże po jego zamontowaniu, bardzo szybko można zauważyć większą wydajność grzewczą niż wcześniej, oszczędności zaczną się pomnażać, a koszt zakupu się zwróci. Podczas obliczeń, w pierwszej kolejności określa się, jakie będą koszty montażu. Przeciętny kominek z płaszczem wodnym to cena rzędu kilku tysięcy złotych. Jest to sam wkład z płaszczem wodnym do kominka, a do tego trzeba doliczyć koszt obudowy.

Kominki z płaszczem wodnym – cennik

Jesteśmy firmą, która sprzedaje kominki wodne jedynie renomowanych producentów, których produkty są wysokiej jakości. Parametry i ceny na kominki zawiera nasz cennik. Nasz asortyment jest przygotowany z myślą o różnych potrzebach klientów, dlatego bez względu na oczekiwania, szeroki przekrój produktowy sprawi, że każdy może wybrać rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie. Pomimo tego, że kominek wodny jest dużym wydatkiem, staramy się, aby nasz cennik były na atrakcyjnym dla kupującego poziomie.

Kominki z płaszczem wodnym - Foremski
Kominek biały z płaszczem wodnym
kominek z plaszczem wodnym
kominek z plaszczem wodnym - formeski
kominek z plaszczem wodnym w salonie
kominki narozne