Jak wybrać kominek marzeń?

Jak wybrać kominek marzeń?
fotolia.com, 83672145 | Autor: slezionaf

Kominek wybudowany w salonie nie tylko ogrzewa pomieszczenia, ale również pozwala cieszyć się magicznym widokiem palącego się ognia. To wspaniały element dekoracyjny, który polecamy wszystkim czytelnikom naszego bloga.

W naszej ofercie znajdziecie dziesiątki różnorodnych rozwiązań oraz propozycji, należy jednak pamiętać, że kominek powinien być dopasowany do własnych potrzeb, gustu oraz oczekiwań. Wybór kominka jest kwestią indywidualną, dlatego dziś przedstawimy wskazówki, dzięki którym każdy z Was będzie wiedział, jak wybrać swój kominek marzeń.

pozostaw

Wybór wkładu

Wkład jest kluczowym elementem każdego kominka. To palenisko odpowiedzialne za wytwarzanie ciepła, dlatego powinno być ono trwałe i odporne na działanie wysokiej temperatury. Zakup wkładu kominkowego jest najważniejszą rzeczą, od której powinniście rozpocząć planowanie budowy kominka. Wkład dopasowany do indywidualnych potrzeb sprawi, że kominek będzie przez wiele lat spełniał wszystkie Wasze oczekiwania. Wybierając wkład kominkowy, możecie zdecydować się na jeden z trzech dostępnych wariantów.

pozostaw

Wkład tradycyjny 

Jak sama nazwa wskazuje to najpopularniejsze rozwiązanie na rynku, które jest dostępne w wielu rozmiarach oraz formach. Jest to uniwersalna forma, która doskonale sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Tradycyjne wkłady kominkowe mogą skutecznie ogrzewać niewielkie pomieszczenia.

pozostaw

Płaszcz wodny

Jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba naszych Klientów, ponieważ kominek z takim wkładem jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również systemem, dzięki któremu można ogrzać cały dom.

W odróżnieniu od klasycznego wkładu jest on wyposażony w instalację obiegu wody, która po nagrzaniu może zasilać system centralnego ogrzewania bądź być wykorzystana w celach użytkowych. Jest to rozwiązanie droższe, jednak gwarantuje użytkownikom wiele korzyści takich jak funkcjonalność.

pozostaw

pl-190-panorama-19kw-uklad-otwarty
PL-190 Panorama 19kW , cena 5 904 zł brutto

pozostaw

Kasety kominkowe

Jest to rozwiązanie dedykowane dla osób, które posiadają w swoim salonie kominek starego typu, czyli z paleniskiem otwartym. Jest to prosta konstrukcja wyposażona w przeszklone drzwiczki oraz wylot spalin, którą można bez obaw umieścić bezpośrednio we wnętrzu tradycyjnego kominka. Kaseta kominkowa nie wymaga żadnych przeróbek instalacyjnych, dlatego jej montaż jest bardzo prosty.

pozostaw

Obudowa kominka

Obudowa ma bezpośredni wpływ na wygląd całego kominka, dlatego jej wybór jest również bardzo ważnym zagadnieniem. Obecnie największą popularnością cieszy się styl rustykalny oraz nowoczesny.

pozostaw

Styl rustykalny 

To pomysł na kominek w klasycznym stylu, w którym dominującą rolę odgrywają naturalne materiały takie jak cegła klinkierowa, marmur, granit oraz kamień. To obudowa, która doskonale łączy się z eleganckimi wnętrzami, w których pierwszoplanową rolę odgrywają dodatki wykonane z wysokiej jakości drewna. Kominek rustykalny jest wyrazem ponadczasowego piękna, które jest wciąż aktualne pomimo zmieniających się trendów.

pozostaw

Styl nowoczesny

Jeżeli aranżacja Waszego domu jest nowoczesna i bazuje na nieszablonowych formach oraz materiałach takich jak metal, szkło bądź dekoracyjny beton, to powinniście zdecydować się na obudowę, która będzie integralna z tym stylem. Doskonałym rozwiązaniem są wszystkie minimalistyczne konstrukcje, które bazują wyłącznie na metalu oraz szkle. Ich oryginalna forma sprawia, że są one niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacyjnym.

 

Wbrew pozorom wybór kominka nie jest łatwym zadaniem. W naszej opinii warto temu zagadnieniu poświęcić trochę czasu i dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje, ponieważ wybrany przez Was kominek może Wam towarzyszyć nawet przez kilkadziesiąt lat.