Biokominek – co to jest?

Biokominek – co to jest?
fotolia.com, #99718061 | Autor: bmak

Piękny, domowy kominek to marzenie niejednego z nas. Kojarzy nam się z ciepłem rodzinnym, wcale niestraszną zimą za oknem i wieczorami z ciekawą książką w ręce. Poza tym, jeśli posiada odpowiednią zabudowę, uwielbiamy układać na nim pamiątki rodzinne, zdjęcia i inne dekoracje.

Niestety wiele osób z różnych względów nie może pozwolić sobie na montaż kominka we własnych czterech ścianach. Najczęstsze przyczyny to brak przystosowania budynku do budowy kominka lub niewielki metraż. W takich sytacjach ciekawym i bardzo modnym rozwiązaniem jest zakup biokominka.

a

Nowoczesne biokominki

Biokominek to rodzaj kominka, w którym do rozpalenia ognia nie używamy drewna ani brykietu, a specjalne, płynne lub żelowe biopaliwo. Biokominki mają wiele zalet – przede wszystkim nie wymagają podłączenia do komina, nie emitują szkodliwych dla zdrowia substancji i nie wytwarzają popiołu, który w tradycyjnych kominkach nieustannie musi być usuwany. Ponadto, można je zamontować lub ustawić w praktycznie każdym wybranym przez siebie miejscu – w salonie, w kuchni, w łazience… dokładnie tam, gdzie chcesz!

Co niezwykle istotne, biokominki nie tylko pięknie wyglądają, ale i spełniają swoją funkcję grzewczą bez zarzutów. Pamiętajmy jednak, że nie powinny być traktowane jako główne źródło ciepła. Biokominek roztacza wokół ciepło i ogrzewa powietrze we wnętrzu, w którym się znajduje. Nie jest jednak w stanie ogrzać całego mieszkania lub domu ze względu na niewielką moc grzewczą (przeciętnie jest to ok. 3kW).

a

Biokominek EGZUL z kryształkami Swarovski

EGZUL z kryształami Swarovski to wolnostojący biokominek portalowy z najnowszej linii designerskich produktów ozdobionych oryginalnymi, certyfikowanymi kryształami znanego na całym świecie producenta kryształów – firmy Swarovski. Kamienie użyte w każdym egzemplarzu posiadają swój unikalny numer seryjny.

a

www.foremski.com.pl
Kratki.pl – biokominek EGZUL z kryształkami Swarovsky / 5 200 zł

a

Model ten może śmiało ozdabiać zarówno domowe przestrzenie, jak i wnętrza publiczne czy bardziej luksusowe wnętrza. Ze względu na specyfikę wyglądu i budowę, należy go umieścić na płaskiej ścianie. Proste, eleganckie kształty oraz materiał, z którego jest wykonany sprawiają, że produkt ten doskonale imituje otwarte palenisko. Ponadto z łatwością wpisuje się w wystrój pomieszczeń nowocześnie stylizowanych, tworząc przyjemną atmosferę, zapewniając kontakt z żywym ogniem i nadając im prestiżu. Model ten idealnie wpisuje się również w konwencje stylu glamour.

a

Biokominek BALL

Biokominek BALL powstał z myślą o wnętrzach mieszkalnych, w szczególności salonach i sypialniach. Ze względu na specyfikę wyglądu i budowy, należy go umieścić na płaskiej ścianie. Proste, eleganckie kształty oraz materiał, z którego jest wykonany sprawiają, że biokominek BALL wygląda jak otwarte palenisko! Doskonale pasuje również jako element dekoracyjny dla pomieszczeń stylizowanych na modę angielską, tworząc przyjemną atmosferę i zapewniając kontakt z żywym ogniem.

www.foremski.com.pl
BALL biały / 750 zł

a

Biokominek CHARLIE

Biokominek z serii CHARLIE to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą mieć tradycyjnego kominka w domu. To niewielkich rozmiarów biokominek o prostym i nowoczesnym wyglądzie. Produkt można montować na dwa sposoby – wieszając go bezpośrednio na ścianie (przy użyciu otworów znajdujących się w tylnej ścianie biokominka) lub montując we wnęce lub na specjalnie zbudowanym w tym celu elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany.

www.foremski.com.pl
CHARLIE Z SZYBĄ / 1 020 zł

a

Kominek CHARLIE to opcja dla osób, które chcą uzyskać bardziej realistyczne wrażenie ognia. Ostatnie rozwiązanie pozwala uzyskać efekt tradycyjnego kominka i daje możliwość zaaranżowania dodatkowej, własnej obudowy według indywidualnej potrzeby każdego klienta. Niewątpliwym plusem ekologicznego kominka jest jego wielkość – produkt zajmuje o wiele mniej powierzchni niż tradycyjny kominek.