Kominek w ogrodzie

Kominek w ogrodzie
alpegor, fotolia.com, #70367721

Kominek to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które jest spotykane w wielu domach. Nie tylko zapewnia ciepło, ale stanowi również element wzbogacający wystrój pomieszczenia. Jest kwintesencją elegancji i dobrego stylu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż kominka w swoim domu.

Jednak kominek to rozwiązanie, które nie jest wyłącznie zarezerwowane dla salonu. To również element, który może w ciekawy sposób wzbogacić Wasz ogród. Kominek w ogrodzie, choć wielu osobom może wydawać się dziwnym rozwiązaniem, to obecnie niezwykle popularny trend, który robi furorę na całym świecie. W naszej opinii warto się tym zainteresować i bliżej przyjrzeć się oferowanym rozwiązaniom.


 

Ceglany grill

W czasie wakacyjnych dni jedną z najpopularniejszych form spotkań towarzyskich w gronie rodziny oraz przyjaciół jest grill. Nie jest tajemnicą, że większość z nas uwielbia smak grillowanego mięsa oraz beztroski nastrój towarzyszący takim spotkaniom. Wiele osób pokochało ten trend i zdecydowało się zamienić swój klasyczny, wykonany z metalu grill na bardziej eleganckie rozwiązanie, czyli grill w formie kominka wykonany z cegły szamotowej. Takie rozwiązanie nie tylko nadaje ogródkowi wyjątkowego charakteru, ale jest również znacznie trwalsze od klasycznego rusztu. Kominek w ogrodzie może służyć Wam przez wiele lat, a jego eksploatacja nie jest kłopotliwa.

a

bmak, fotolia.com, #82003388
bmak, fotolia.com, #82003388


 

Palenisko

Niestety lato w naszym kraju nie jest zbyt długie. Już w sierpniu pojawiają się chłodniejsze noce skutecznie odstraszające od wspólnego przesiadywania w ogrodzie. Ceglany grill w formie komina, choć doskonale sprawdza się w opiekaniu przysmaków na ruszcie, nie ogrzeje osób spędzających wieczór przy stole. Wszystkim osobom, które chciałyby wydłużyć sezon wieczornych spotkań polecamy palenisko. Jest to zupełnie inna forma ogródkowego kominka, która w naszej opinii jest niezwykle ciekawa ze względu na możliwości, jakie oferuje. To wolnostojąca konstrukcja w formie misy, wokół której można zaaranżować wygodne siedziska.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i kreatywnych palenisk. Dominują różnorodne kształty. Przeglądając katalogi spotkacie zarówno geometryczne kształty w formie koła bądź kwadratu, jak również bardziej nieregularne konstrukcje. Również materiały, z których wykonuje się paleniska różnią się o siebie. To najczęściej beton, bloki kamienne, a nawet metal. Jesteśmy przekonani, że każdy z Was znajdzie rozwiązanie, które będzie idealnie komponować się z Waszym stylem oraz charakterem Waszego ogródka!

Kolejną istotną funkcją takich palenisk jest możliwość modyfikacji w czasie cieplejszych dni i nocy, które nie wymagają rozpalania ognia. Wówczas na czaszę kominka można nałożyć specjalną platformę, dzięki której kominek zamieni się w bardzo elegancki stolik.


 

Podsumowanie

Jeżeli więc jesteście osobami, dla których istotna jest nie tylko wyśmienita atmosfera spotkań towarzyskich, ale również możliwość spędzania wolnego czasu w miejscu, które jest atrakcyjne, stylowe i harmonijne z otoczeniem, kominek w ogródku jest rozwiązaniem dedykowanym dla Was.