Kominki elektryczne z zabudową

Kominki elektryczne z zabudową
Slava_Vladzimirska, fotolia.com, #73899943

Nie jest tajemnicą, że kominek postrzegany jest nie tylko jako element pełniący funkcję grzewczą, ale również atrakcyjny dodatek wzbogacający aranżację wnętrza. Jest on doskonałym połączeniem walorów użytkowych i estetycznych. Widok płonącego ognia tworzy szczególną atmosferę, która w czasie jesiennych i zimowych dni jest niezwykle odprężająca. Spędzanie wieczoru z książką i lampką winna przy płonącym kominku to w naszej opinii doskonała recepta na przyjemne zakończenie dnia.


Kominki elektryczne – rozwiązanie dla każdego

Nie każda osoba może pozwolić sobie na budowę klasycznego kominka. Najczęstszą przyczyną uniemożliwiającą montaż są kwestie techniczne związane z projektem domu oraz koniecznością doprowadzenia odpowiednich przewodów kominkowych. Na szczęście istnieją rozwiązania, które stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznego kominka. Doskonałym przykładem są kominki elektryczne, które z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak również w małej kawalerce w centrum miasta, ponieważ jednym wymogiem technicznym kominka elektrycznego jest jego podłączenie do prądu.

Kominek elektryczny Bella, www.foremski.com.pl
OptiFlame Bella / 2 699 zł


Dopasowane do każdego gustu

Obecnie segment kominków elektrycznych dynamicznie się rozwija, czego najlepszym świadectwem jest rozbudowana oferta producentów tego rozwiązania. Osoby zainteresowane zakupem takiego kominka mogą wybierać spośród dziesiątek różnorodnych wariantów. Największą popularnością cieszą się kominki elektryczne z zabudową, które swoim wyglądem w żadnym stopniu nie odbiegają od klasycznych kominków, jednak zainteresowane osoby w zależności od swoich upodobań mogą zdecydować się na takie warianty jak niezwykle eleganckie kominki wolnostojące lub naścienne. Z pewnością każda osoba znajdzie na rynku rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb, stylu oraz gustu.

 

Kominek elektryczny Classic Frame Jonesboro, www.foremski.com.pl
ClassicFlame Jonesboro / 3 999 zł

 

Kluczowe zalety

Kominki elektryczne posiadają wiele istotnych zalet, które przemawiają za inwestycją w tego typu rozwiązanie. Jedną z nich jest prosta obsługa gwarantująca komfort użytkowania na najwyższym poziomie. Osoby, które zdecydowały się na taki kominek, nie muszą martwić się opałem, rozpaleniem ognia oraz otrzymaniem komina w odpowiedniej czystości. Do jego obsługi wystarczy pilot, którym można regulować wszystkie podstawowe funkcje.

Kolejną kluczową zaletą kominków elektrycznych jest gwarancja bezpieczeństwa. W ich przypadku nie występuje ryzyko pożaru bądź zaczadzenia. Widokiem dynamicznie tańczących języków ognia można delektować się przez cały rok beż żadnej obawy. Ostatnią kwestią, o której warto wspomnieć pisząc o zaletach kominków elektrycznych są koszty ich eksploatacji. Kominki elektryczne w zależności od wariantu pobierają 150–300 W energii elektrycznej. Wartość ta dotyczy wyłącznie efektu wizualnego.

 

W naszej opinii ciekawie zaaranżowany kominek elektryczny może być doskonałym elementem dekoracyjnym, wpływającym na atrakcyjny wystój wnętrza. Polecamy go wszystkim osobom, które nie mogą pozwolić sobie na klasyczne rozwiązanie, ale chciałyby spędzać wieczory w blasku mieniącego się ognia.