Kominek w cegle

Kominek w cegle
Arpad Nagy-Bagoly, fotolia.com, #103593862

Cegła jest jednym z najstarszych materiałów, wykorzystywanym od tysięcy lat w budownictwie. Pierwsze cegły pojawiły się na terenach starożytnego wschodu i były to materiały gliniane poddawane wysuszeniu na słońcu. Wraz z rozwojem cywilizacji ewoluowała również cegła, która stała się kluczowym surowcem w wielu kwestiach. Jest ona materiałem charakteryzującym się odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego doskonale sprawdza się we wznoszeniu ścian, murów, filarów i słupów.

W dzisiejszych czasach cegła sprawdza się nie tylko w formie klasycznego materiału budowlanego. To również materiał, który może być ciekawym dodatkiem zdobiącym wnętrze domu lub mieszkania. Jej surowy charakter, który z pozoru nie jest zbyt atrakcyjny, może stworzyć niesamowity efekt dzięki przemyślanej i odpowiednio skomponowanej aranżacji. Zastanawiacie się jak wykorzystać cegłę we wnętrzu swojego domu? Czytajcie dalej!


 

Surowe piękno w Twoim domu

Ciekawym rozwiązaniem na wykorzystanie tytułowego materiału jest stworzenia kominka w cegle. Projekt ten były z pewnością czymś więcej niż tylko źródłem ciepła. Nadawałby każdemu wnętrzu niezwykłej przytulności i ogrzewał je zarówno fizycznie, jak i wizualnie.

Połączenie klasycznej cegły w ognistym odcieniu z białymi ścianami i drewnianymi elementami aranżacyjnymi pozwala wykreować klimatyczne wnętrze, które zachwyca swoją unikatową kompozycją. W takim pomieszczeniu kominek w cegle staje się pierwszoplanowym elementem, na którym skupia się cała uwaga. Jego forma może przybrać wiele różnorodnych kształtów. W szczególności polecamy Państwu rozwiązanie z szerszym gzymsem, na którym można ustawić ramki ze zdjęciami oraz inne ciekawe dekoracje i ozdoby, które podniosą walory estetyczne całej kompozycji.

Kominek ceglany to rozwiązanie, które dedykujemy wszystkim osobom pragnącym nadać wnętrzu oryginalny charakter. Sprawdza się ono zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach, ponieważ wygląd kominka nie ulega presji czasu oraz zmieniającym się trendom. Cegła to klasyka, którą warto wykorzystać w swoim domu!


 

kominek-10
Uniflam STANDARD 700 z szybrem 14kW / 6 590 zł

Kominek nie tylko w salonie

Czytając regularnie naszego bloga, z pewnością wiecie, że kominek to rozwiązanie, które jest zarezerwowane nie tylko dla salonu. Coraz większa liczba osób decyduje się na jego budowę na tarasie. Staje się on wówczas funkcjonalnym dodatkiem, który sprawia, że kompozycja tarasu zachwyca swoim unikatowym charakterem. Jeżeli kominek na tarasie, to tylko z cegły!

Cegła doskonale komponuje się z naturalnym krajobrazem, tworząc harmonijne otoczenie sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Decydując się na kominek w cegle, należy jednak pamiętać, że jest on stosunkowo ciężką konstrukcją, dlatego jego budowa wymaga oparcia na solidnym fundamencie. Jeśli planujecie zaaranżować całość na tarasie, który jest jednocześnie stropem znajdującego się niżej pomieszczenia, musicie uzgodnić z architektem, czy takie rozwiązanie nie zagrozi całej konstrukcji.

W internecie znaleźć można setki inspiracji na ceglany kominek. Różnorodne formy, kształty, a nawet odcienie, wśród których możecie znaleźć rozwiązanie idealne do swojego domu. Kominek w cegle to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie, które polecamy Państwu z pełną odpowiedzialnością.