Kominki elektryczne- różne efekty płomienia

Kominki elektryczne- różne efekty płomienia

Obecnie na rynku jest wiele modeli kominków elektrycznych. Ich ceny też są różne w zależności od efektu płomienia.
Czym jednak się różnią i co nam dają różne efekty płomienia. Zapraszam do zapoznania się z nimi wszystkimi w jednym miejscu. Kominki elektryczne to naprawdę ciekawa alternatywa.

IMG_20180720_154941

Efekt świetlny Optiflame lub 3D LED oparty jest na technologii LED (dodatkowe podświetlenie polan ceramicznych). Sam efekt podobny jest do telewizora jednak zachowany jest efekt trójwymiarowości. Żywotność diod LED szacuje się na 100.000 godzin pracy, a jasność płomienia można regulować za pomocą wygodnego pilota. Diody pozwalają też na różne ustawienia świetlne od wysokości i intensywności płomienia po zmianę jego koloru. Kominki te zazwyczaj posiadają także funkcję grzewczą, która może być wyłączona jeżeli jej nie potrzebujemy.

IMG_20180808_115821

Efekt mgły lub też Opti-Myst® firmy Glem Dimplex to jedyny w swoim rodzaju, w pełni trójwymiarowy efekt płomienia i dymu, doskonała iluzja, praktycznie niemożliwa do odróżnienia od prawdziwego ognia. Unikalna, opatentowana technologia wykorzystuje ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która odpowiednio podświetlona daje efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka.
Technika 3D, znana głównie z ekranizacji filmowych i gier komputerowych, znalazła swoje zastosowanie również w produkcji kominków elektrycznych. Pozwala to na osiągnięcie doskonałej iluzji ognia. Tylko niektóre modele posiadają funkcją grzewczą.

opti-v_double_1

Opti V/ Virtual – nie jest to zwykły kominek elektryczny, jego technologia daleko wykracza poza ramy obecnie dostępnych kominków elektrycznych. W urządzeniu tym wykorzystano zasadę Pepper’s Ghost – jest to sposób na stworzenie iluzji, które są również używane w teatrach czy muzeach. Dzięki temu Opti Virtual jest kominkiem który tworzy wspaniałą iluzję z realistycznych płomieni, trzaskającego ognia i iskier. Opti Virtual wypada genialne w prostej zabudowie, dzięki czemu można cieszyć się nie tylko kominkiem, ale również uzyskać fantazyjny element wystroju. Kominek nie posiada funkcji grzewczej, natomiast pozwala cieszyć się widokiem płomieni przez cały rok, nawet w upalne lato.

Cent także ustawiają się w tej samej kolejności to jest od najniższej dla wizualizacji 3D do najwyższej przy OptiV.
O zaletach kominków elektrycznych pisaliśmy wcześniej. Zajrzyjcie!

Zachęcam do porównania efektów na żywo w salonie na ulicy Rynkowej 56 w Przeźmierowie.
Niestety zdjęcia nie oddają uroku tych urządzeń.