-15% na wszytkie wkłady kominkowe i piece wolnostojące przy zakupie z usługą montażową 

Wkłady kominkowe narożne

Najważniejszym elementem każdego kominka jest jego wkład, bez niego kominek nie spełniałby swoich funkcji. Wkład kominkowy narożny podobnie jak w przypadku zwykłego kominka może się różnić w zależności od przeznaczenia kominka. W sprzedaży są trzy rodzaje wkładów kominkowych: tradycyjne, z płaszczem wodnym i kasety kominkowe. Największą popularnością na chwilę obecną cieszy się wkład kominkowy narożny, jednak coraz chętniej wybierane są wkłady z płaszczem wodnym. Z kolei kasety kominowe są rozwiązaniem polecanym, jeżeli w grę wchodzi modernizacja starego kominka.

f1.jpg
KOMINKI NAROŻNE  Jest 39 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 39 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 39 elementów

f1.jpg

Wkład kominkowy narożny a przeznaczenie kominka

Każdy, kto zamierza kupić kominek, może zrobić to z innych względów. Wkład kominkowy narożny powinien być wybierany pod kątem tego, jak będzie wyglądało użytkowanie kominka. W przypadku kominka, którego rolą będzie ogrzewanie wody, inny będzie wkład niż w przypadku kominka, który będzie pełnił funkcję wyłącznie dekoracyjną.

Wkład kominkowy narożny posiada jeden z trzech oznaczeń, które precyzują, w jakich sytuacjach dany model się sprawdzi. I tak mogą być wkłady kominkowe typu A, gdzie główną rolę odgrywają cechy dekoracyjne, wkłady typu B, stosowane do ogrzewania pomieszczenia od czasu do czasu i wkłady typu C, które stosuje się do kominków, które służą przede do regularnej produkcji ciepła.

Wkład kominka narożnego może mieć różny korpus

Wkład kominkowy narożny może różnić się także pod względem korpusu. Często są one wykonane ze stali albo żeliwa. Materiały te sprawdzają się zarówno w kominkach dekoracyjnych, jak i grzewczych. Żeliwo jest masywne, dlatego w większości jest wybierane w przypadku kominków o klasycznej obudowie. Wkład kominkowy narożny, który ma być lżejszy, jest wykonany ze stali. Z reguły te korpusy nie mają dodatkowych zdobień. Są idealne, jeżeli kominek ma być ozdobą nowoczesnego wnętrza, dodając mu elegancji. Wybierając wkład kominkowy narożny trzeba także zwrócić uwagę na moc grzewczą, a ta jest także zależna od funkcji kominka. Kominek, który jest jedynie dekoracją, nie musi mieć takiej mocy, jak ten, który grzeje.

f1.jpg