MBM 10 prawy lub lewy BS gilotyna - Kratki

KRATKI.PL

Nowy produkt

Produkt zwykle dostępny w ciągu 1-3 dni. W celu weryfikacji dostępności prosimy o kontakt telefoniczny.

10 960 zł brutto

W CELU REALIZACJI ZAMÓWIENIA ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Moc nominalna (kW) 10 
Zakres mocy grzewczej (kW) 4 - 13 
Średnica czopucha (mm) 200
Sprawność cieplna (%) 81  
Temperatura spalin (oC) 235 
Waga (kg) 240 
Max długość polan (mm) 500

Więcej szczegółów

 Moc nominalna (kW) 10 

Zakres mocy grzewczej (kW) 4 - 13 
Średnica czopucha (mm) 200 
Sprawność cieplna (%) 81 
Emisja CO (przy 13% O2) ≤ 0,1% 
Emisja pyłków (pył)* 28 
Temperatura spalin (oC) 235 
Waga (kg) 240 
Max długość polan (mm) 500 
Materiał stal kotłowa 
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste, dopuszczalny brykiet węgla brunatnego

* mg/Nm3

Zalety wkładu:

1. Korpus i front wkładu wykonane ze stali, przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach.

2. Elementy stalowe wycinane laserowo, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

3. Korpus spawany w osłonie gazu szlachetnego, co zapewnia dobrą jakość spawów.

4. Wkład w standardzie wyposażony jest w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass wytrzymująca temperaturę do 800oC. Jest ona malowana metodą sitodruku, która nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, optycznie powiększa front wkładu.

5. Szyba boczna dzielona - wkład kominkowy z dwoma szybami zestawionymi ze sobą pod kątem prostym (szyby łączone bez szprosa).

6. Wysoki czopuch i poprzecznie umieszczone płomieniówki - zwiększają powierzchnie wymiany ciepła pomiędzy wkładem a otoczeniem. Obniżenie temperatury spalin przyczynia się do zwiększenia sprawności urządzenia.

7. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiczkom łatwo załadujemy żądaną ilość drewna, a mechanizm umożliwiający boczne otwarcie drzwiczek ułatwi czyszczenie szyby. Blokada rodzicielska przed niepowołanym otwarciem drzwi. System unoszenia drzwi został zbudowany w oparciu o przeciwciężar - bloczek z linką stalową pracujący w prowadnicach na łożyskowanym krążku, co umożliwia cichą i bezawaryjną pracę. Drzwi wkładu poruszają się wzdłuż zamontowanych w futrynie prowadnic.

8. Drzwi kominka wykonane z zamkniętego profilu, co sprawia, że one są bardziej stabilne i wytrzymałe na naprężenia podczas pracy w wysokich temperaturach. Uszczelka drzwi znajduje się w wyprofilowanym rowku, co gwarantuje odpowiednie jej przyleganie oraz zapobiega ewentualnemu wypadnięciu podczas eksploatacji.

9. Wkład wyposażony w regulowane nóżki umożliwiające jego wypoziomowanie (w zakresie do 20 mm).

10. Deflektor - wydłuża drogę spalin, spalanie jest bardziej ekologiczne.

11. Wkład bezrusztowy - dopalanie na popiele. Płyta dolna wkładu znacznie obniżona w stosunku do drzwi (produkt spalania znajduje się poniżej płotka i listwy napowietrzającej). Opał wypala się na drobny popiół a energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.

12. Wkład posiada wbudowany króciec dolotu powietrza z zewnątrz fi 125 mm. Regulacja dolotu powietrza za pomocą tylko jednego regulatora, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu.

13. Wkład posiada potrójny system dopowietrzenia komory spalania:

- Powietrze pierwotne dostarczane jest na całej szerokości paleniska poprzez szczelinę w listwie stanowiącej płotek zabezpieczający znajdujący się na froncie paleniska. 

- Dopowietrzenie wtórne komory spalania realizowane jest przez otwory w tylnej ścianie
- system dopalania spalin, odpowiada za ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska oraz podniesienie sprawność wkładu. - Wkład posiada rownież kurtynę powietrzną

- system czystej szyby bez pobierania powietrza z pomieszczenia. Powietrze dostarczane jest specjalnymi kanałami na bokach kominka do komory znajdującej się w górnej części wkładu i równomiernie rozprowadzane na szybę na całej jej szerokości. Powietrze skierowane przez kierownicę "omiata" szybę powodując odsuwanie od niej ognia i dymu, co znacznie ogranicza osadzanie się na niej sadzy, dzięki czemu pozostaje ona czysta.

14. Ruchomy, dwuczęściowy żeliwny wylot spalin z regulacją ustawienia 360 stopni (może być skierowany zarówno do tyłu, jak i do góry).

15. Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w komorze spalania, przyczynia się do poprawienia parametrów spalania.

16. Gwarancja 5 lat.

Rysunek techniczny

Na razie nie dodano żadnej opinii.

Napisz opinię

Zobacz również