Kratki.pl FLOKI S P BS 8 kW (prawy)

KRATKI.PL

Nowy produkt

Realizacja do 14 dni

5 300 zł brutto

FLOKI łączy elegancką estetykę z zaawansowaną technologią spalania, idealnie komponując się z każdym nowoczesnym wnętrzem. Elegancki design z dekoracyjną szybą GLASS nie tylko wizualnie powiększa przestrzeń, ale także pozwala Ci cieszyć się widokiem tańczących płomieni. 

Więcej szczegółów

Wyłożenie komory spalania materiałem TERMOTEC zapewnia dłuższe utrzymywanie temperatury i efektywniejsze spalanie, co zwiększa temperaturę w palenisku i wspomaga dopalanie cząstek opału, minimalizując emisję szkodliwych substancji.

Dzięki zaawansowanemu systemowi dopowietrzenia z tyłu i boku, FLOKI zapewnia równomierne i efektywne spalanie, co czyni go nie tylko bardziej ekonomicznym, ale i ekologicznym wyborem dla Twojego domu. Dodatkowo, dzięki ceramice żaroodpornej od SCHOTT ROBAX i wysokiej jakości stali, nasz kominek jest bezpieczny i odporny na wysokie temperatury.

Specyfikacja:
Moc nominalna (kW)8
Sprawność cieplna (%)79.7
Klasa energetyczna A
Waga (kg)121.79
Spełnia kryteria
 • Ekoprojekt
 • Rekuperacja
 • BImSchV 2

Wkład o ciekawym kształcie, z bocznym przeszkleniem. Dzięki dwustronnej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie, np. salon z jadalnią. Zastosowana w kominku specjalnie profilowana płyta dolna sprawia, że mieści on w sobie większą ilość drewna. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniu gwarantują oszczędność energii i sprawiają, że jego obsługa i czyszczenie są bezproblemowe.

91578_01_floki_l_bs_0002.png

Jesteśmy pewni jakości naszych urządzeń.

Stawiając na nasz produkt zapewniasz sobie spokój, bezproblemowe użytkowanie i zadowolenie z zakupu.

Kominek spełnia wymagania EKOPROJEKTU, jak i restrykcyjnej niemieckiej normy BlmschV II. Przeznaczony jest do domów z rekuperacją.

FLOKI objęty jest 10-letnią gwarancją, co świadczy o naszym zaangażowaniu w dostarczanie produktów o wysokiej jakości i niezawodności. Ta dekada gwarancyjna to potwierdzenie, że oferujemy naszym klientom rozwiązanie, które posłuży im przez lata bezproblemowej eksploatacji.

EFEKTYWNE OGRZEWANIE

Potrójny obieg powietrza wpływa na wysoką wydajność procesu spalania.

 • Teaser image
 • Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalenie drewna, dostarczane jest pod ruszt.
 • Powietrze wtórne rozprowadzane jest na tylną i boczną ścianę komory spalania. Zapewnia efektywne spalanie gazów, ograniczając dymienie oraz emisję szkodliwych substancji do środowiska.
 • Kurtyna powietrzna stanowi wtórne źródło powietrza w procesie spalania, którego strumień omiata szybę skutecznie oddalając cząsteczki sadzy i ograniczając ich osadzanie na szybie.
 • Deflektor z wermikulitu, który wydłuża drogę spalin. Proces ten
 • podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze
 • wykorzystanie energii.

KOMFORT UŻYTKOWANIA

Ruszt
 • Ruszt - zapewnia równomierne i efektywne spalanie drewna, co prowadzi do lepszego wykorzystania opału i zwiększonej wydajności cieplnej.
Popielnik
 • Popielnik - w formie zbiornika umieszczonego poniżej żeliwnego rusztu. Umożliwia wygodne i szybkie usuwanie popiołu z kominka.
Perforowana klamka dociskowa
 • Perforowana klamka dociskowa - uchwyt o owalnym kształcie z perforacjami, które umożliwiają pewny chwyt i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się elementu.
Regulacja dopływu powietrza
 • Regulacja dopływu powietrza - kontrola nad procesem spalania jest wyjątkowo prosta i intuicyjna. Nawet osoby bez doświadczenia z kominkami mogą łatwo dostosować przepływ powietrza do swoich potrzeb, co zapewnia komfort i wygodę użytkowania.
Dekoracyjna szyba
 • Dekoracyjna szyba - estetyczny czarny dekor nadaje kominkowi elegancki wygląd co sprawia, że staje się on nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również atrakcyjnym dodatkiem do wnętrza.
Wyłożenie TERMOTEC
 • Wyłożenie TERMOTEC - materiał akumulujący ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku dzięki czemu po wygaśnięciu paleniska ciepło jest jeszcze przez długi czas oddawane do pomieszczenia, w którym się znajduje. Do wyboru kolor biały lub czarny.

 144141_0000.jpg

Dane techniczne

WersjaPrawy
KolorCzarny
Moc nominalna (kW)8
Rodzaj paliwaSezonowane Drewno Liściaste (Wilgotność ≤20%)
Sprawność cieplna (%)79.7
Temperatura spalin (oC)270
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2)700
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2)500
Zakres mocy grzewczej (kW)3,5 - 11 kW
System otwierania drzwiW Lewo
Kolor WyłożeniaBiały
DomykanieNie
Średnica wylotu spalin (mm)160
  
Parametry fizyczne
Waga (kg)121.79
Wysokość (cm)114.8
Głębokość (cm)43.2
Szerokość (cm)61.9
Certyfikaty / Zgodność
Spełnia kryteriaEkoprojekt, Rekuperacja, BImSchV 2
Efektywność Energetyczna
Klasa energetycznaA
współczynnik EEI106
Sezonowa efektywnosc energetyczna (%)70
Emisja CO (mg/m3)911
Informacje dodatkowe
EAN5903751063421
Cechy konstrukcjiDolot Powietrza, Ozdobna Szyba Typu Glass, Popielnik, Wyłożenie Komory Spalania

Na razie nie dodano żadnej opinii.

Napisz opinię

Zobacz również